Jump to content

Hitno: kako legalizirat konobu koja je gradena 1964


matemali

Preporučene objave

Postovani,

 

Poceo sam na legalizaciju konobe koja je izgradena otp 1964. Vjerovatno i ranije. Do sada sam dobija ovu info:

 

Prilozi:

 

- snimak postojeceg

- preslik katasrog plana s ucrtanom gradevinom ili geodetski situaciski nacrt stvarnog stanja

- potvrdu katastrog ureda da ne raspolazu podacima na temelju kojih se moze izdati uvjerenje o starosti gradevine

- prijdelog dokaza kojim dokazuje staros gadevine

 

 

Treba otp 10 tisuca kuna za ove sve napravit.. problem je koje sanse imam za to legalizirat? Ili samo bacam novac?

 

Molim vas ako mi mozete brzo odgovori!

 

Puno hvala,

 

Mate

 

moj email je eddymate@yahoo.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

Za zahvate u prostoru prije 15.veljače 1968.g. smatra se da su legalno građeni .U Uredu za urbanizam trebate dobiti potvrdu , da je objekt građen prije tog datuma .

Uredu za urbanizam podnijeti ćete zahtjev za izdavanje takove potvrde , a kao dokaz služiti će Vam kopija katastarskog plana , vlasnički list, i dva svjedoka koji mogu potvrditi da je objekt građen prije navedenog datuma .

Detaljnije informacije o troškovima dobiti ćete u Uredu za urbanizam mjesta gdje se nekretnina nalazi .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Uzmite tu snimku i sa dva svjedoka tražite potvrdu ili umjesto dva svjedoka vještak ing. građevine neka da nalaz starosti objekta isto je dobro i nesmije biti problema .

 

Postoji uputstvo MZO da su to načini dokazivanja starosti objekata valjani ,podsjetite ih u uredu za urbanizam .

 

Ako Vam taj prostor treba služiti za nešto drugo tada ćete tražiti promjenu namjene , ali najprije ishodite potvrdu .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ude je napisao:

Poštovani !

 

Uzmite tu snimku i sa dva svjedoka tražite potvrdu ili umjesto dva svjedoka vještak ing. građevine neka da nalaz starosti objekta isto je dobro i nesmije biti problema .

 

Postoji uputstvo MZO da su to načini dokazivanja starosti objekata valjani ,podsjetite ih u uredu za urbanizam .

 

Ako Vam taj prostor treba služiti za nešto drugo tada ćete tražiti promjenu namjene , ali najprije ishodite potvrdu .

 

Pozdrav !

 

 

Da li izjave svjedoka trebaju biti ovjerene kod javnog biljeznika?

Ima li netko primjer izjave svjedoka koja je prihvacena kao dokaz?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija