Jump to content

prestanak radnog odnosa direktoru d.o.o


frano5

Preporučene objave

Poštovani članovi foruma,

molim vas za pravnu pomoć pri mojoj situaciji.Naime radio sam kao direktor trgovačkog društva u vlasništu grada 4 godine i 3 mjeseca.Kako je tvrtka u vlasništvu grada,na tu poziciju sam došao putem javnog natječaja a sve sukladno statutu tvrtke u kojoj sam radio.

Sa predsjednikom Skupšine sam potpisao Ugovor o radu na određeno vrijeme na 4 godine u kojem mi je definiran posao koji obavljam-član uprave-,plaća,godišnji odmor itd.(nisam potpisao menadžerski ugovor jer mi ga predsjednik skupštine nije htio ponuditi)

Da ne ulazim previše u detalje sredinom mjeseca svibnja ove godine mi je istekao ugovor o radu na određeno vrijeme,a ja sam nastavio obavljati posao direktora tvrtke.U međuvremenu je objavljen natječaj za direktora te tvrtke na koji sam se prijavio i gdje me Gradonačelnik u funkciji Skupštine te tvrtke nije ponovo izabrao zbog politike,te sam dobio početkom lipnja obavijest od gradonačelnika da je izabrao drugog kandidata za mjesto direktora te tvrtke.Do 11.06.2010 godine sam obavljao posao direktora te tvrtke.Tog dana je obavljena primopredaja dužnosti te mi je novi direktor uručio Odluku o prestanku radnog odnosa sa datumom 06.07.2010 godine.Do tog datuma me je uputio na godišnji odmor i do tog datuma sam bio prijavljen

u toj tvrtki.Uredno su me isplatili i vratili su mi radnu knjižicu.

Od novog predsjednika Skupštine i direktora sam putem Zahtjeva za zaštitu prava radnika tražio sukladno odredbi čl.10 stavka 5 Zakona o radu Ugovor o radu na neodređeno vrijeme te da me novi direktor rasporedi unutar tvrtke sukladno mojoj stručnoj spremi i iskustvu na određeno rado mjesto koje postoji u sistematizaciji tvrtke.

Kako su se oglušili na moj Zahtjev za zaštitu prava radnika u propisanom zakonskom roku sam podnio Tužbu radi utvrđenja gdje tražim da me vrate u tvrtku,da mi ponude ugovor o radu na neodređeno vrijeme,da mi dopuste da iskoristim drugi dio godišnjeg odmora i da mi plate troškove postupka.

Ima par pitanja:

-imam li šanse dobiti taj radni spor?

-koliko dugo traju takvi sporovi?

-poslao sam tužbu početkom mjeseca srpnja a još nije zakazana rasprava,da li ču još dugo čekati?

 

Hvala unaprijed svima koji mi odgovore i lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija