Jump to content

Prodaja vozila i punomoc


Phantasma

Preporučene objave

Poštovani,

 

Molio bih Vas za odgovor na par pitanja. Prodao sam auto; sklopio kupoprodajni ugovor s kupcem i ovjerio ga kod javnog biljeznika.

 

Kupac je naveo u ugovoru manju cijenu nego sto je platio - zbog poreza. Nakon potpisivanja ugovora, dao mi je da potpisem punomoc kojim ga ovlascujem za registraciju, naknadnu prodaju vozila i itd.

 

Kako nemam iskustva s prodajom automobila, ocito sam nasjeo na citavu seriju trikova.

 

Moja pitanja su sljedeca. Da li, i kako se punomoc moze opozvati te da li kupoprodajni ugovor moze posluziti kao dokaz da ja s tim vozilom vise nemam veze?

 

U principu, namjera mi je sto prije kontaktirati kupca kako bismo razrijesili prebacivanje vlasnistva, odnosno odjavu vozila.

 

Unaprijed hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

punomoć uvjek možeš povući.

dopis o povlaćenju punomoći dostaviti opunomoćeniku i policiji .

ukoliko kupac izbjegava odjaviti vozilo

kupoprodajni ugovor dostaviti policiji kao dokaz da više niste vlasnik vozila (zbog registarskih pločica).

ugovor može biti dostavljen i poreznoj zbog godišnjeg poreza na vozila (ako je vozilo mlađe od 10.godina)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija