Jump to content

molim pomoc. 1,49 promila na scooteru


Scooter13

Preporučene objave

Zaustavljen sam od strane policije na scooteru,prihvatio sam alkotest te na aparatu alkometar drager 6810 arad 0106 uz granicu pogreske napirio 1,49 promila. Na licu mjesta mi je oduzeta prometna dozvola s naznakom da je dodjem pokupiti nakon 9 dana. Konzumirao sam dva Tomislav piva jace alkoholne koncetracije kroz 40 minuta prije zaustavljanja i alkotesta s time da sam s zadnjim picem zavrsio 10 minuta prije samog alkotesta. Sasvim mi je jasno da sam kriv i nista ne sporim. Zbog hitne obiteljske situacije odlucio sam sjesti na motor kako bi brze stigao kuci (majka ima rak terminalna faza i pozlilo joj je).

Vozac sam preko 10 godina i u tih 10 godina nemam niti jedan prekršaj kako u prometu tako i opcenito.

Radim kao zastitar s prosjecnom mjesecnom placom od 2,500kn i ponekad mi je zbog posla potreban auto pa bih vas zato zamolio da mi odgovorita na par pitanja.

1. Kada bi mi trebao stici poziv za prekrsajni sud?

2. Koju kaznu mogu ocekivati (kolika je novcana kazna, dali se moze obrocno placati i koliko dugo imam zabranu upravljanja vozilom)?

3 Dali gubim samo kategoriju za voznju mopedima ili i za upravljanje osobnim vozilom (auto)?

 

Unaprijed zahvaljujem na pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija