Jump to content

Ustavna tužba


almaminjo

Preporučene objave

Nakon praničnog postupka zbog smetanja posjeda moje obitelji od strane druge osobe na općinskom sudu taj isti sud ali i županijski sud odbili su moje zahtjeve ograničavajući moja prava kao vlasnika, a pritom osobi koja smeta posjed dopustili doslovno da se koristi mojim posjedom kao javnim dobrom.

E sad me odvjetnik nagovara na reviziju postupka pred Vrhovnim sudom iako on zna da na reviziju nema mo prava. Tek nakon tog on bi podizao ustavnu tužbu zbog povrede ustavnih prava koja su očito povrijeđena. Moje je pitanje može li se ustavna tužba podnijeti bez nepotrebnog troška pred Vrhovnim sudom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U posjedovnom sporu se ne odlučuje o vlasništvu, pa ako je posjednik u posjedu stvari koje ste vi vlasnik možete ga vlasničkom tužbom isključiti iz posjeda.

 

Ustavna tužba podnosi se u roku od 30 dana od pravomoćnosti presude, i bolje je ne čekati da taj rok istekne.

 

U slučajevima kad stranka podnese i reviziju i ustavnu tužbu, a nije sigurno da je revizija moguća, Ustavni sud će zastati s rješavanjem dok se ne donese revizijska odluka. Ta je situacija opisana u uputama za podnošenje ustavne tužbe na stranicama Ustavnog suda, pa pročitajte i skrenite pažnju na to odvjetniku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija