Jump to content

Alkohol- 2000kn i 9.mj bez vozačke


buja

Preporučene objave

pozdrav...

napuhao sam 1.25 i zaslužio kaznu u naslovu navedena

 

zanima me nešto: na koji način se osvrnuti na Prekršajni nalog, odnosno kako napisati Prigovor, dali treba PRIZNATI KRIVICU i svoju obranu svesti na to da dosad nisam kažnjavan, student, teško financijsko stanje itd., ili PORICAT cijeli događaj??

 

želio bi doznati na koji način spast(na čemu temeljiti prigovor) na Općinski prekršajni sud i pokušat uvjerit sudca da smanji kaznu, a ne odmah na Visoki P.S.??

 

prijatelj mi je imao isti slučaj i u Prigovoru je priznao krivicu, a to mu je bila greška,(tako barem on kaže) jer su ga upravo zbog toga proslijedili na Visoki P.S.

 

unaprijed se zahvaljujem na pomoći!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tomislave, sve zavisi o sucu.

 

Neki vole da se prizna prekršaj i prilože dokazi o studentskom statusu i imovini i određuju minimalne kazne.

 

Neki priznavaju prekršaj samo nekome poslije grčevite obrane, a neki pak poslije takve obrane određuju neumanjene kazne.

 

Sudovi imaju ovlast smanjiti za 2/3, dakle samo na 700 kuna.

 

Novčane kazne u RH su određene za sve isto, a sudovi onima lošijeg imovinskog stanja drastično smanjuju, samo im treba dati materijal za obrazloženje smanjivanja.

 

Logike ima, ali garancije ne.

 

Sami odlučite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogu li onda već sad u prvom Prigovoru odmah priložite odgovarajuće dokumente o mom statusu, potvrdu o imovinskom stanju, potvrdu o završenom studiju, potvrdu da sam na Zavodu za zapošljavanje?? ili to prilažem kad dobijem odgovor na Prigovor jer ne znam dali ovaj Prigovor raspravlja PP Petrinja ili ga oni automatski prosljeđuju Općinskom prekršajnom sudu??

 

Još me nešto zanima: je li istina ako u ovom roku od 8 dana platim novčanu kaznu da mi upravo zbog plaćanja te kazne onda neće izreči zaštitnu mjeru tj. uzeti vozačku dozvolu na 9mj??

ako je to istina dali se to onda vodi kao obveza u predviđenom roku kušnje ili takvu mjeru može propisati samo sudac kad dođem na sud a ne PP Petrinja??

 

zaista hvala hvala na već iskazanoj pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve to priložite i policija spis sa prigovorom dostavlja nadležnom prekršajnom sudu.

 

Dobili ste Prekršajni nalog u koji ide i zabrana.

 

Plaćanjem kazne dobija se i zabrana, a predavanjem prigovora prekršajni nalog se stavlja van snage.

 

Trajanje zabrane određuje sud, a policija samo točne datume koji ovise o datumu dostave obavjesti o početku zabrane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Bio sam znatiželjan pa sam danas otišao na prekršajni sud u Petrinju provjeriti dali su zaprimili moj prigovor i nažalost nisu, što znači da ga je MUP Petrinja proslijedo visokom prekršajnom sudu u Zagrebu...kako to smiju, zar nije za ovaj prekršaj nadležan sud u Petrinji a ne visoki u Zagrebu??

 

Sad me zanima kakva je praksa visokog prekršajnog suda u Zagrebu, dali smanjuju kaznu, daju mogućnost žalbe ili ostaju kod izrečene kazne??

 

Ako daju mogućnost žalbe, jel me mogu pozvat na sud i dali na sud idem u Petrinju ili u Zagreb??

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija