Jump to content

Otplata kazne na duži rok od dobivenog


Iceboy

Preporučene objave

Imam kaznu od 4500,00 kn za prometni prekršaj (prekršaje).

Rok za otplatu mi je bio 6 mjeseci (do 4/2010) koji je eto istekao prije 7 mj. Odvjetnik mi je rekao kako se ne moram striktno držati tog ograničenja (uz povremene uplate kad imam novaca) al da do kraja ove godine to platim. Trebam sad još u 12. mjesecu platiti 1000 kn i to ću čim dobijem plaću pa sam gotov s tim.

 

Zanima me:

1)budući nisam dobio nikakvu opomenu, a odužio sam otplatu, da li ću dobiti neke kamate?

2)kada se ne plati kazna da li ide opomena i što ako se odmah plati po opomeni, ima li kakvih posljedica?

Naravno to pod 2) neću isprobavati, samo me zanima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iceboy je napisao:

Zanima me:

1)budući nisam dobio nikakvu opomenu, a odužio sam otplatu, da li ću dobiti neke kamate?

2)kada se ne plati kazna da li ide opomena i što ako se odmah plati po opomeni, ima li kakvih posljedica?

1. Kamata nema.

 

2. Ide dovedbeni nalog za odsluženje zatvorske kazne zbog neplaćene razlike. Ima posljedica samo ako se pogube uplatnice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvalaprije svega na odgovoru, samo ću nešto malo još zacjepidlačiti i neću više :-)

 

1)Znači platim to sad kako sam rekao, čuvam uplatnice i sve uredu,

2) A za opomenu samo detalj: ako se dobije opomena i odmah plati ide dovedbeni nalog ili dovedbeni nalog ide ako se i nakon opomene ne uplati ostatak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija