Jump to content

prijevara 224 st.1


kaly7

Preporučene objave

naime imam pitanje i očekujem odgovor

radi se o kreditima preko jedne inoz.banke,ja sam ljudima pokušala pomoč da to i rješe,i tu su bili troškovi i do 9.oookn,a realizacija takvog kredita je uistinu moguča,ali treba strpljenj,i tako je dottična osoba mene prijavila za kazneno djelo 224.st1,dolazi policija i nosi poziv za razg.poštoo ja nisam htjela čekati datum koji je na poziovu,uputila sam se odmah sutra dan,dala izjavu krim ins.i to sve kreče prema dorh-u,pošto sam navela da sam osobi nosila novac direktno na ruke u inozemstvo i nemam niti jednu uplatnicu,kriva sam za svih 9tisuča,s dotičnom osobom koja je "prevarena"ne postoji mogučnosst dog.jer sam to pokušavala i prije,naime kada me je dotični objavio na forumima kao lopova,prevaranta mojim imenom,prezimenom i adresom,objavama na face,ja sam se uinatila da neče dobiti ništa policija mi sugerira da mu uplatim iznos u banci,da imam dokaz uplatnicu i neka ide sve to povuči,ali pošto je mutan tip i nevjerujem da će povuči,gotova sam sigurna u to,što učiniti,još da kažem da nisam nikad kažnjavana,niti gonjena niti imala veze sa sudom,policijom ili bilo kakvim organima,majka sam dvoje djece,najmlađe je 2god.starosti,muž kažnjavan po čl.4obiteljskog nasilja,što učiniti????odvjetnika sam odbila u stanici pp jer se neosječam krivom za kz djelo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nismo se razumijele,ja ne bježim od plačanja,ali me muči znači postupak svega toga,procedura itd.ako ču se već naći na sudu po tome članku 224 st.1,što je najbolje učiniti,platiti i čekati da pokažem uplatnicu na sudu ili?jer sam gotovo 100%sigurna da dotična osoba neče povuči postupak i da će ipak biti sud,kakvu kaznu mogu očekivati,koji je postupak svega toga???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kaly7 je napisao:

nismo se razumijele,ja ne bježim od plačanja,ali me muči znači postupak svega toga,procedura itd.ako ču se već naći na sudu po tome članku 224 st.1,što je najbolje učiniti,platiti i čekati da pokažem uplatnicu na sudu ili?jer sam gotovo 100%sigurna da dotična osoba neče povuči postupak i da će ipak biti sud,kakvu kaznu mogu očekivati,koji je postupak svega toga???

i molim što hitniji odg.zanima me što mogu očekivat na sudu,kakvu kaznu???s obzirom da nikad nisam kažnjavana i da mi je njmanje dijete staro 2.god.uvjetna???ili pak nešto drugo???dali mi na sudu daju rok do kada to moram riješiti???kako to uopče ide??? :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

eh sad još jedno glavno i zadnje pitanje,u međuvremeenu do suda,ako se podnese još jedna kaznena prijava za isto djelo 224 st.1 u iznosu od oko 4000kuna koji je postupak onda????ovo mi je jako bitno i hitno,i na kraju svega kako dokazati da su glavne i odgovorne osobe krive s time da nisu hrv.državljani i da su u inozemstvu???a uvukli su nas u ovo,molim hitan odg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ista stvar - uvjetna je vjerojatna.

 

Za 15-ak tisuća kn se u praksi isto daje uvjetna.

 

No ako bi se našlo 10 prevara po 3-4 tisuće kn, to je druga stvar.

 

Ako imate dokaze da su i Vas prevarili, odnosno da ste postupali u zabludi,to je druga priča,ali Vas ne oslobađa obveze da platite drugima što ih pripada

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani utjerivač,ja ne bježim od plačanja,ali ću valjda dobiti nekakav rok,a pošto su to dvije osobe u pitanju koje su oštečene,dali se to može uvrstiti u jedno djelo?a što da napravim da pošto sam doista bila u zabludi,jer je taj dotični direktor ino banke i njegova posrednica su meni obečali jedan dio provizije,kako podiči prijavu protiv njih,pošto su u inozemstvu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija