Jump to content

razvod i isplata


lovmar

Preporučene objave

molim pomoc

bivsi suprug i ja razveli smo se sporazumno uz interni dogovor da ce mi dio novca koji sam ulozila u izgradnju kuce isplatiti. no medjutim poslije sluzbenog razvoda dogovor o isplati pada u vodu.. on je ostao u kuci od 180 kvadrata a ja bez icega otisla u podstanarstvo. zanima me koja su moja prava s obzirom da smo se sluzbeno razveli i da je kuca koju smo zajedno dovrsili (ne sagradili) sluzbeno od njegovog oca. nisam trazila puno, samo dio onog sto sam ulozila da nisam bez igdje iceg a sad je moj apetit narasao zbog njegovog nepostivanja dogovora i najradije bi ga tuzila i trazila pola kuce ali.. da li je to moguce.. imam li kakve sanse?

 

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa super.. da sam znala da cu se razvest nebi se ni udavala.. nisam skupljala racune (osim toga koji vam majstor koji dodje u kucu bilo sta radit daje racun?)

a sto se tice kredita, zapravo vise njih, da, dizala sam.. i jos uvijek otplacujem.

znaci moj bivi suprug sa svojom buducom moze slobodno uzivat i u mojih 10 godina propalog ulaganja a ja cu i dalje jest iz tudjeg tanjura.. zivot je lijep.. zar ne..

hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lovmar je napisao:

a sto se tice kredita, zapravo vise njih, da, dizala sam.. i jos uvijek otplacujem.

znaci moj bivi suprug sa svojom buducom moze slobodno uzivat

 

Nitko danas ne plaća dugove dok ga ne prisiliš.

 

Bivši suprug ide logikom - ako prođe, prođe.Zašto bi platio ako baš ne mora?

 

Imate te kredite, imate vjerodostojne svjedoke. Pripremite tužbu u kojoj ćete tražiti koliko ste realno uložili. Dajte bivšem kratak rok , npr. 10 dana , da se odluči želi li se nagoditi ili ga tužite. Ako se dogovorite, napraviti o tome odgovarajući dokument kod JB.

Ako ne želi dogovor, tužbu predajte, i temeljem tužbe staviti zabilježbu potraživanja na nekretninu. Zapamtite, tužite vlasnika nekretnine koji je upisan u z.k. - bivšeg svekra, ako je on vlasnik.

 

Na ovakva potraživanja ljudi najbolje reagiraju kad im staviš teret na nekretninu.

:-D

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija