Jump to content

odricanje u korist suvlasnika i placanje poreza


pika11

Preporučene objave

Postovani,nadam se da sam u dobrom dijelu foruma i da ce se naci neko strucan ili sa slicnim iskustvom da mi pomogne(ako nisam u dobrom dijelu foruma molim admina da me prebaci)

Dakle ja sam suvlasnik u 1/3 dijela zemljista sa rusenom zgradom i dvoristem(mislim da je tako navedeno ili prevedeno stare stale)

Tu stalu koja je bila na pola srusena srusio sam i na njezinom mjestu sagradio kucu cca 200tinjak m2 (naravno uz suglasnost ostala dva suvlasnika-Sestara)

Sada se sestre zele odreci svoga dijela u moju korist,na koji to nacin mogu uciniti(darovni ugovor ili samo izjava ovjerena kod javnog biljeznika)

Da li ja moram platiti porez na to,ako da na sto se tocno placa porez-na rusevnu stalu ili na kucu koja je danas sagradena.

Sto mi je sve potrebno za upis vlasnistva?

koji je najednostavniji nacin za to rijesiti cim prije,ima li ovdje (na forumu)neki specijalizirani odvjetnik koji se bavi bas takvim slucajevima slobodno neka se javi!!!

Unaprijed hvala i lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bez obzira što si na parceli gdje je bio ruševni objekat izgradio kuću ona je u suvlasištvu onih koji su vlasnici zemljišta.

osim zemljišta i ruševine dar uključuje izgrađenu kuću zbog čega bi bio veči porez na dar (plaća seporez kao i na kupoprodajni ugovor).

 

ali tužbom za stjecanje vlasništva ulaganjem (građeno je uz odobrenje suvlasnika)

poreza nebi bili ili samo za zemljište.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

desimir je napisao:

Objekat je izgradjen bez ikakvih potrebnih gradjevinskih dokumenata i dozvola?

 

Naprotiv,objekt ima gradevinsku dozvolu (ali ona glasi na sva tri suvlasnika) po gruntovonom izvdku,lokacijska tada nije bila potrebna.

Kasnije sam ja digao kredit (samo na svoje ime) u ZB i stavio hipoteku,te za to mi je bila potrebna suglasnost ostalih suvlasnika ovjerena ko JB,(da oni meni dozvoljavaju da stavim hipoteku i da gradim na toj zemlji)koju sam i dobio.

Jedino me sokiralo sada kada bih se zelio upisati kao vlasnik ( suvlasnici su se dogovorili oko podjele)moram platiti porez na izgradeni objekt a ne na stanje kakvo je bilo prije ,i sada se pitam postoji li kakav nacin da se to izbjegne ?

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

desimir je napisao:

bovu je napisao:

bez obzira što si na parceli gdje je bio ruševni objekat izgradio kuću ona je u suvlasištvu onih koji su vlasnici zemljišta...

 

Moze se i drugacije presumirati, t.j da je graditelj vlasnik objekta ako ga je gradio vlasitim ulaganjima a ostali suvlasnici se nisu tome protivili.

 

to ne važi za djelatnike porezne uprave .

oni presumiraju po svom shvaćanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tužba za utvrđivanje vlasništva prema suvlasnicima.

ili tužbom za stjecanje vlasništva ulaganjem .

 

kako god okreneš ostaje samo tužba da bi izbjegao platiti porez za ono za što je porez već plaćen

ali moguć je i prijedlog za mirno rješenje spora (pred odabranim sudom)ako su svi suvlasnici sporazumni sa predloženim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemogu se odreći imovine .

mogu je darovati ,mogu je prodati ili na drgi način otuđiti

ali neko mora platiti porez na promet nekrtninama.

 

ako se odreknu imovine ona postaje vlasništvo lokalne samouprave.

 

jedino ako daruju roditeljima (majka,otac,može i baka ili djed)neplaća se porez

i ako roditelji nekrtninu daruju djeci.

 

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

nemogu se odreći imovine .

mogu je darovati ,mogu je prodati ili na drgi način otuđiti

ali neko mora platiti porez na promet nekrtninama.

 

ako se odreknu imovine ona postaje vlasništvo lokalne samouprave.

 

jedino ako daruju roditeljima (majka,otac,može i baka ili djed)neplaća se porez

i ako roditelji nekrtninu daruju djeci.

 

:misli:

 

Ma i to nije problem platiti porez,neko mora.Jedino je problem sta sva ta zemlja sa rusevinom je vrijedila par tisuca ondasnjih maraka,a sadasnja vrijednost izgradene kuce je puno veca i na taj veci iznos treba platiti porez.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija