Jump to content

HRVI-kraj priče


Dodadi

Preporučene objave

Ustavni sud Republike Hrvatske donio je:

 

– rješenje kojim nije prihvatio prijedloge za pokretanje postupka za ocjenu suglasnosti s Ustavom članaka 2., 14., 30., 35. stavaka 8., 9., 10. i 12. te članka 125. Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji ("Narodne novine" broj 174/04., 92/05., 2/07., 107/07., 65/09. i 137/09.),

 

– rješenje kojim nije prihvatio prijedloge za pokretanje postupka za ocjenu suglasnosti s Ustavom Zakona o izmjenama i dopuni Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji ("Narodne novine" broj 137/09.) u cjelini.

 

Pošto Ustavni sud nije prihvatio razmatrati čl. 125 kojim se nakon znanog datuma ne može ostvariti status HRVI-a, DA LI JE TO KRAJ PRIČE!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po onome što je moderator naglasio prića se nastavlja kad će biti kraj nezna se , to je borba koja teće borba dobra i zla dokle god živimo morat čemo dokazivati svoja prava i poštenje pred onima kojima postajemo teret naročito sadašnjoj opoziciji a ovi zakoni koji se mjenjaju od strane vladajučih na štetu branitelja proizvod su pritisaka od strane onih koji među njima nikada nisu cijenili branitelje i njihovu žrtvu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo dečki da se i ja malo uključim jučer sam bio na DLP i čovjek mi je sve u par rečenica objasnio žalio sam se na odluku PLP on me pitao zašto sam pravio žalbu jer je neosnovana a odluka PLP je u redu tako je i DLP odlučilo i on je član komisije rekao je da su moji papiri napravljeni za HRVI po zakonu do 1 1 2006g ida sam do tada predao papire bio bi u mirovini sigurno a sada od toga ništa on kaže ako ne laže da ima jako malo slučaja kao moj sada mi preostaje da pomalo cugam i pjevam borbene eto toliko od mene

 

pozdrav BRANITELJIMA a ne KOKOŠARIMA

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stubi je napisao:

po onome što je moderator naglasio prića se nastavlja kad će biti kraj nezna se , to je borba koja teće borba dobra i zla dokle god živimo morat čemo dokazivati svoja prava i poštenje pred onima kojima postajemo teret naročito sadašnjoj opoziciji a ovi zakoni koji se mjenjaju od strane vladajučih na štetu branitelja proizvod su pritisaka od strane onih koji među njima nikada nisu cijenili branitelje i njihovu žrtvu

 

Nemamo mi kome što dokazivati , ako ništa drugo imam slike , uspomene , žive prijatelje koji znaju da sam prošao sve od 91 -95 god. Ne u fotelji ni kancelariji nego isključivo na ratištu . Pa gdje smo sad da spašavamo hrvate ???? Zar nije svejedno da li bi umrli od srbskog metka ili , sada hrvatske gladi ? Na račun toga što je banda na vlasti pokrala i stavila van na račune cjenu plačaju obični smrtnici .Da se nisu kupovali glasovi djeljenjem mirovina onima koji baruta nisu ni pomirišali , da se nije masovno pljačkalo , danas bi svi penzioneri , i oni koji su radili cijeli radni vijek i HRVI penzioneri mogli imati mirovine za više nego pristojan život . Mogli smo imati radna mjesta i takve plaće da nitko nebi razmišljao o mirovini i na taj način osigura kakvu takvu egzistenciju . Ali eto izborili smo se da u Bosnu idemo po cigarete . Kome paslo ili ne pasalo , ali to je istina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani Branitelji! Klasično kao što sam i očekivao stigla odbijenica na žalbu za priznavanje statusa HRVI,pošto nisam obolio po donešenom zakonu do 31.12.2005. nego sam prehranjivo obitelj(iako imam dokazanu bolest PTSP od 96.od kad se i liječim )i radio do 2009. u MORH-u dok nisam dobio srčani udar.Po njihovom rješenju imam pravo 30 dana da podnesem tužbu upravnom sudu.Danas sam bio kod pravnice u HVIDRI i pokrečem sudski postupak.Samo me nešto zanima ako netko zna:da li mogu tražiti da Ja budem prisutan na upravnom sudu kad budu razmatrali moju tužbu? Naravno ako u medjuvremenu ne umrem,pošto se čeka na odgovor 3-5 godina.Imam neke dokumente koje čuvam koji dokazuju da sam bio apsolutno zdrav do pojave prvih psihičkih problema 96. godine.Naravno,priložit ču kopije tih dokumenata prilikom podnošenja tužbe.Za Hrvatsku do groba ali nažalost i protiv Hrvatske do groba.Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost morat češ čekat više godina da bi sa Upravnog dobio već davno ispisan odgovor u kojem gubiš spor, a poslije toga slijedi Ustavni sud, pa onda Međunarodni, i dotle ćemo svi mi završiti u grobu, što im je vjerojatno i jedini cilj.

Svi su se oni debelo namirili, a mi ćemo biti sretni ako ćemo imati svoja grobna mjesta, ili će nas kao jadnu sirotinju strpati u masovnu grobnicu..... :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani prijatelju! Znam da ću godinama čekati na njihov negativni odgovor jer oni to rade po šabloni od Rojsa, ko je jamio jamio je.Medjutim kad je bio rat isto smo čekali godinama pa dočekali slobodu i pobjedu(nažalost pirovu).Ne preostaje mi ništa drugo,naravno ako mi Bog da da poživim,nego se boriti protiv njihovih pravila i izmišljenih zakona.Tako i sad mogu donijet zakon da ko oboli od gripe do 20. 01.2011. tome se prizna gripa a onima koji obole poslije tog datuma više nemaju gripu iako im je dokazana.Slažeš li se? Zato prijatelju novu 2011. godinu treba početi još aktivnije u borbi za svoja prava. Stoga dragi Branitelji nemojte klonut duhom nego još žešče u borbu za ostvarivanje naših prava.Dokažimo im svima da usprkos njihovim podmetanjima i omalovažavanjima nas Branitelja neće nestati. Neka nas sve Bog poživi i neka nam čuva naše obitelji.Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pop84 je napisao:

Stubi je napisao:

po onome što je moderator naglasio prića se nastavlja kad će biti kraj nezna se , to je borba koja teće borba dobra i zla dokle god živimo morat čemo dokazivati svoja prava i poštenje pred onima kojima postajemo teret naročito sadašnjoj opoziciji a ovi zakoni koji se mjenjaju od strane vladajučih na štetu branitelja proizvod su pritisaka od strane onih koji među njima nikada nisu cijenili branitelje i njihovu žrtvu

 

Nemamo mi kome što dokazivati , ako ništa drugo imam slike , uspomene , žive prijatelje koji znaju da sam prošao sve od 91 -95 god. Ne u fotelji ni kancelariji nego isključivo na ratištu . Pa gdje smo sad da spašavamo hrvate ???? Zar nije svejedno da li bi umrli od srbskog metka ili , sada hrvatske gladi ? Na račun toga što je banda na vlasti pokrala i stavila van na račune cjenu plačaju obični smrtnici .Da se nisu kupovali glasovi djeljenjem mirovina onima koji baruta nisu ni pomirišali , da se nije masovno pljačkalo , danas bi svi penzioneri , i oni koji su radili cijeli radni vijek i HRVI penzioneri mogli imati mirovine za više nego pristojan život . Mogli smo imati radna mjesta i takve plaće da nitko nebi razmišljao o mirovini i na taj način osigura kakvu takvu egzistenciju . Ali eto izborili smo se da u Bosnu idemo po cigarete . Kome paslo ili ne pasalo , ali to je istina.

 

Da,dobro pišete, tešku i jadnu nam istinu,nemam što dodati

jer sve tužne istine su već isprićane, naš ponos i tugu ni vrijeme ne može izblijediti.Većeras na latinici u drugom dijelu je bio prilog o još jednom branitelju koji jako teško živi,strašno,svako malo tako nešto gledam.I ženi i meni zasuze oči, i jad i bijes me tada hvata,što nam to čine oni koji pravdu danas nam kroje.Sve ste ovdje Vi već naveli,boriti se treba i dalje,onda sa puškom, danas olovkom

a i samim time što živimo i pravu istinu prenosimo svojoj djeci,unucima mi im prkosimo i još uvijek na braniku stojimo

i za one kojih više nema, al tu su rame uz rame sa nama..hrvatskim narodom.Da ipak završim,al znajte, i ja sam sa Vama.Miran san u ovoj tihoj zimskoj noći Vam želim,

i naravno, topli pozdrav svim Hrvatskim braniteljima,ma gdje snili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija