Jump to content

posjedovajne trave


anonimno

Preporučene objave

Posjedovanje opojne droge je kazneno djelo i istovremeno i prekršaj, bez obzira o kojoj količini se radi.

Podnose se dvije prijave i paralelno vode dva postupka.

Da li ste zatečeni u konzumiranju? Da li ste davali i prijatelju marihuanu, što je on rekao policiji? O tome ovisi da li će kaznena prijava ići samo za posjedovanje ili još i za davanje drugome na konzumaciju, što je teže kaz.djelo.

O Vašim godinama života ovisi način rješavanja kaz. prijave, a u oba slučaja i odluka o sankciji.

To bi bilo ukratko....i u praksi, 9,2 grama nije mala količina, eventualno 1 joint, ili 1-2 grama, pogotovo ako je miješano sa duhanom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam za savjete! No, nismo uhvaćeni pri konzumaciji. Ovih 9,2 grama je s kutijom od cigareta koja prazna teži oko 6 grama što zanči da je marihuane bilo oko 3,2 grama. prijatelj, kao i ja se maglovito sjeća što nas je policija ispitivala u stanici. znamo da nikakve izjave nismo potpisivali. Ja sam potpisao da je pronađena droga moja i za to imam potvrdu. Zanima me poglavito, budući da nam policija nije rekla ništa, da li ja mogu završiti u zatvoru ili mogu biti kažnjen uvjetno. Inače imam 27 godina, završavam fakultet elektrotehnike i računarstva, nikad nisam kažnjavan, ovo je prvi put. Isto, budući da nikakve izjave nismo potpisivali, da li moj prijatelj može svjedočiti da mu nisam nudio niti davao marihuanu bez obzira što je rečeno u policiji jer ništa nije potpisano. On je uhvaćen samnom, ali ne pri konzumaciji. Iako moram priznati da je bilo očigledno da smo konzumirali...

unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako su mi studenti FER-a posebno dragi, evo utjehe:

- po ovome što ste rekli zaključujem da će ići samo prijava protiv Vas za posjedovanje droge iz čl. 173. st.1. KZ, potvrdu ste potpisali, droga će biti vještačena, zatečeni ste s njom i postoji vjerovatno bilješka o zaticanju, i bez obzira na to što ste pričali u policiji (vidim da ste ispitani bez odvjetnika, što se izdvaja iz spisa i sud nema pred sobom u postupku), dokaza za ovo djelo ima dovoljno.

- najčešće se ide kaznenim nalogom sa prijedlogom za neku manju novčanu kaznu ili uvjetnu osudu, za ovu količinu i dosadašnju neosuđivanost to nije nikada neka "prestroga" kazna

- i izjava prijatelja dana u policiji se izdvaja iz spisa, tako da će u postupku vrijediti samo ono što kaže pred sudom

I moj prijedlog je da s tim postupcima ne odugovlačite, ako je to sve bilo tako i znate da ste krivi, lijepo priznajte kaz. djelo, i to može biti brzo gotovo. To kažem iz razloga da se ne dogodi da postupak traje i traje, Vi i završite fakultet, ukaže se i posao, a u potvrdi o kažnjavanju piše da se vodi postupak za ovo kaz. djelo...

Razmislite dobro kako ćete postupiti, ćim budete saznali kakav je prijedlog sankcije...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..ovisi o gradu u kojem se sud nalazi i njegovoj opterećenosti predmetima

..u manjim sredinama (kazneni) relativno brzo, u zgb-u ćete se načekati, a za prekršajni postupak ako se budete žalili, postoji mogućnost da padne u zastaru ( ovo baš ne volim govoriti, ali žalite se svakako na rješenje koje dobijete..)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim vas da mi pojasnite i ovo. Kada se završi kazneni postupak, dobijem presudu, i ona je recimo uvjetna ili novčana, da li će onda na potvrdi o kažnjanju biti koju izvadim pisati išta o svemu ovome ili ne. Pitam radi zaposlenja. Što ako želim otići raditi u inozemstvo? Zapravo me zanima da li ću postati "normalan" građanin nakon završetka postupka, ili će me ovo pratiti do kraja života... Faks ću završiti za manje od godinu dana, zato sam vas i pitao od do otprilike kada će me pozavti, da znam kada će ova noćna mora završiti. Hvala još jednom puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pročitajte "badluckov" post - poslovna dozvola u stranoj državi - tamo sam odgovorila na ista ovakva pitanja, pa da ne pišem ponovno...

Jedino da dodam da kod uvjetne osude rehabilitacija nastupa protekom roka 3 godine od isteka roka provjeravanja kod uvjetne osude...

Ako bude npr. 3 mjeseca uvjetno na 1 godinu, mora proći 1 + 3 godine...

Na potvrdi o kažnjavanju, nakon prvomoćnosti bilo koje odluke, ne piše ništa...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija