Jump to content

što da radim kad je umro korisnik kredita a ja sam jedini jamac?


mc1

Preporučene objave

korisnik kredita je umro prije 3 godine i ostao mu je dug od cca 95.000 kn,koji ja kao jedini jamac otplačujem do 2012g.Njegova obitelj se odrekla nasljedstva (jer na sebe nije imao ništa),i ne žele ga otplačivati,pa me zanima da li ja njih mogu tužiti i ako da kakve su šanse da dobijem parnicu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Ako je dužnik bio u braku ,tada je imao bračnu stečevinu ,50%.

 

Kada ste potpisivali ugovor o kreditu kao jamac sigurno znadete što je tim novcem kupljeno.

Uglavnom osoba u braku ima pravo na svu imovinu stečenu radom u braku u omjeru od 50%.Vi bi trebali informirati bračnog druga dužnika da iako nije imao na sebi upisanu imovinu ne smatra se osobom bez imovine ,da Vi kao jamac otplaćujete

dug i da ste tim kreditom povećali njihovu zajedničku imovinu te da ih molite da preuzmu obvezu vraćanja duga i Vama isplate ono što ste kao jamac platili -dokumentirajte,to). Vi trebate prisiliti nasljednike da preuzmu dug kako ne bi išli u spor .

Pokušajte utjecati na njih .Neka Vam odvjetnik napiše pismo i neka ih upozori na posljedice oglušivanja i

bježanja od obveze .

Vi kao jamac ne potpisujte nikakovu obvezu o preuzimanju duga nikome i prestanite plaćati ,pa neka banka ide na ovrhu pokojnikove imovine ,koju koriste nasljednici,možda da u kontaktu s vjerovnikom dogovorite strategiju nakon što se nasljednici ogluše na sve .

 

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem je u tome što on nije imao imovine na sebe,kuća u kojoj su živjeli je nasljedstvo njegove žene od njenih roditelja.Kredit je bio nenamjenski i dignut je da bi prebili stare kredite i uživali u lovi,i nema šanse da pristanu ga otplačivati.Mene je strah ići na sud jer treba platiti odvjetnika za kojeg nemam novaca,a postoji mogućnost da izgubim još više,i ovako sam u dugovima preko glave zbog toga.Nakon njegove smrti banka mi je odma sjela na plaću i rekli su mi da ja to moram otplatiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija