Jump to content

odavanje osobnih podataka trecim osobama?


radnik20

Preporučene objave

postovani!

 

molio bih Vasu pomoc!

Da li je dozvoljeno da moj poslodavac koji

drzi moje osobne podatke pa i dokumente

(porezna kartica, radna knjizica.....)

te iste podatke dostavlja drugoj pravnoj osobi BEZ MOJE PRIVOLE?,

sa drugom pravnom osobom dogovara prebacivanje svoje gospodarske djelatnosti

(ZOR cl.133)

 

Da li je dozvoljeno da moje dokumente (koje je moje vlasnistvo) bez mog dopustenja daje drugoj pravnoj osobi?

Mogu li se kako zastiti od toga?

 

Citao sam zakon o zastiti osobinih podataka,

te koliko sam iscitao, takvo sto se ne smije napraviti bez moje dozovle, te ukoliko je vc napravljeno

agencija za zastitu osobnih podataka bi mogla toj drugoj pravnoj osobi izdati rijesenje o privremenoj zabrani uporabe tih osobinh podataka prikupljenih na taj nacin!

molio bih Vasa strucna misljenja!

 

od srca Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kod prijenosa gospodarske djelatnosti na novoga poslodavca Vi zadržavate sva prava iz radnog odnosa. Vaš Ugovor o radu se prenosi na novoga poslodavca. Nije potrebna Vaša suglasnost niti potpisivanje novog Ugovora,već je poslodavac samo dužan obavjestiti Vas o tome.

 

Znaći kada se prenosi Ugovor o radu, prenosi se i sva Vaša dokumentacija vezana za radni odnos kod novog poslodavca.

 

Ono što je sada bitno. Da li se prijenos tek dogovara ili je već dogovoren i potpisan sporazum (ugovor...) o prijenosu gospodarske djelatnosti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijenos je trenutno u dogovoru,

receno je da bni trebao biti potpisan tijekom ovog tjedna,

tako da od 1.2. bi trebao ja ( i mojih 60 kolega)

raditi kod novog poslodavca iako to nitko ne zeli, jer je novi poslodavac nedvosmisleno najavio smanjenje prava nakon zakonskih 12 mj.

 

no sto mene tu najvise zanima koliko sam procitao u zakonu o zastiti osobnih podataka,

ispravite me ako grijesim,

voditelj zbirke podataka(poslodavac) bez moje privole ne smije davati moje osobne podatke (predpostavljam a kamoli dokumente)

drugim fizickim i rtavnim osobama bez moje dozvole?!

gledajuci taj zakon jesam li u pravu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

voditelj zbirke podataka(poslodavac) bez moje privole ne smije davati moje osobne podatke (predpostavljam a kamoli dokumente)

drugim fizickim i rtavnim osobama bez moje dozvole?!

gledajuci taj zakon jesam li u pravu?

 

Članak 11.

Voditelj zbirke osobnih podataka ovlašten je osobne podatke dati na korištenje drugim korisnicima na temelju pisanog zahtjeva korisnika ako je to potrebno radi obavljanja poslova u okviru zakonom utvrđene djelatnosti korisnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija