Jump to content

tužiti liječnika ili bolnicu


miki18

Preporučene objave

Mene zanima sljedece:

 

Suprugu sam dopratio u rodiliste u 7h ujutro,lijecnik ju je pregledao u 7:30h(tako pise u otpusnom ili nalazu ili kako vec,pisano na pisacoj masini sa potpisom I pecatom spomenutog ginekologa) kako da se javi ukoliko nedodje do trudova na kontrolu za dva tri dana. Supruga ga je molila da ostane u bolnici jer joj je to cetvrta trudnoca, porod je sigurno brzi,nasto je on odgovorio da nisu oni hotel,te da je sve uredu,a I vi zivite tridesetak minuta od bolnice,

Otisli smo doma na njegov nagovor I inzistiranje kako je sve uredu.

 

Ovako stoji u otpusnom pismu(otprilike da necitiram)Pacijentica zaprimljena u 9:10h(istog dana tj.jutra),vodenjak pukao doma oko pola devet,zbog prolapsa pupkovine ucinjen hitan carski u 9:40h.

 

Moje dijete je zbog toga reanimirano, visokoneurorizicno I da neopisujem sve simptome dovoljno ce biti da vam kazem kako kod svakog lijecnika kod kojeg dodemo na pregled gleda na nase dijete sa tugom i sazaljenjem.

Jos bih htio samo dodati da sa nijednim djetetom u trudnoci nije bilo nikakvih komplikacija ukljucujuci I spomenutih,nikakvih.

Da smo dosli dan iza predvidjenog termina poroda,kada su nastupili trudovi.

 

Moje pitanje je:

Po kojem osnovu bih mogao tuziti doticnog lijecnika I bolnicu?

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija