Jump to content

Ispravak prezimena u Rješenju o nasljeđivanju i ZKU?


Bili9

Preporučene objave

U Rješenju o nasljeđivanju moje pok.tetke (majčine sestre)od 2007.g, krivo je napisano PREZIME moje pok.majke.

Greška je u jednom dodanom slovu.

2009.g zatražio sam svoje ZKU na Zemljišniku. Dobio sam ih, nakon godine dana čekanja,ali sa pogrešno ispisanim PREZIMENOM.

2010.g u svibnju mjesecu, podnio sam Zamolbu za ISPRAVAK krivo ispisanih dokumenata, na tom Zemljišniku.

Tada su pri pregledu Zemljišnih knjiga, ustanovili gdje je greška, i na osnovu čega je nastala.

Nakon osam mjeseci čekanja( i svakomjesečnih posjeta djelatnicima ZK ureda), i odgovora NIJE JOŠ GOTOVO, prije par dana mi je rečeno, da ONI NE MOGU ništa, već da se trebam obratiti sudu, koji je napisao POGREŠNO ispisano prezime. (najvjerovatnije je daktilografkinja u brzini dodala to jedno slovo, koje je promijenilo prezime u neispravno)

Što sada? Da čekam još 2 godine za ispraviti jedno slovo?

Hvala puno za pomoć,unaprijed.

Bili9

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žao mi je što ste postali žrtva sustava. Odmah u startu su vam trebali reći da se obratite sudu.

naime, to se rješava jednostavnom procedurom: vi podnesete prijedlog za ispravak rješenja o nasljeđivanju zbog očite omaške u pisanju, te zatražite da se ispravi prezime.

Sud donosi novo rješenje, i po njemu se ispravlaj upis u gruntovnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala,@notarice

Koliko ćemo još nevinih žrtava imati, dok ne postanemo ljudi

dostojni života u svojoj državi...

Srećom, moja žrtva je samo "papirnate" prirode.

Da li postoji neki rok, u kojem sam trebao zatražiti tu ispravku, jer u ZK uredu su nešto o tome pričali da to provjerim..

Još jednom, hvala...

Bili9

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija