Jump to content

prometna, optužni prijedlog POMOĆ!!!


vrandolac

Preporučene objave

Uključivanjem iz sporedne ulice u glavnu, prilikom skretanja u lijevo udario me auto koji je isao glavnom ulicom meni s lijev...uglavnom policija me smatra krivom za prekršaj.

 

U optužnom prijedlogu u dijelu Obrazloženje pod točkom:

5. se predlaže da se okrivljeni kazni u iznosu od najmanje 2000kn

6. se predlaže da se okrivljenom izrekne zaštitna mjera: zabrana upravljanja motornim vozilom u trajanju od 3 mjeseca

 

zabrinjavaju me ove dvije točke pogotovo ova o oduzimanju vozačke. Molim vas da mi kazete da li postoji mogućnost da sudac odluci drugacije i sta mogu očekivat.

 

-Prvi put napravljen prekršaj, alkotest 0,00,veci dio posla provodim terenski tako da mi je vozacka neophodna za posao

 

-Ulica u kojoj se sve dogodilo je frekventnija i bez svjetlosne signalizacije. Glavna ulica ima 4 traka po dva za svaki smjer, s tim da se krajnji trakovi uglavnom koriste za parkiranje vozil pa mi je i preglednost bila smanjena po pitanju ukljucenja iz sporedne ulice.

- Osim preglednosti tu je i kriva procjena tako da sam se jednostavno nasla u trenutku na krivom mjestu i doslo je do prometne sa manjom materijalnom stetom bez ozljeđenih. dobila sam udarac u vrata vozaca.

 

kako se ponasati na sudu.Inace do sad nisam bila na sudu

 

hvala i molim brz odgovor 23.02. mi je sud. :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naj bolje:

na sudu priznati prekršaj, tražiti od suda da smanji ( odnosno ne izrekne) zabranu upravljanja (ako nije problem, predložiti sudu samo novčanu kaznu umjesto zabrane)

- od poslodavca probat ishoditi potvrdu da je osnovno zanimanje vozać i da je vozačka neophodna te na sudu možete zamoliti da se izda uvjetna zabrana!!

 

P.S. obično sudci hoće izići u susret pa recimo umjesto 2000 kuna i 3 mjeseca ( ako vama bolje odgovara tj. novac nije problem) predložiti da da samo novčanu kaznu koja bi možda bila i veća od 2000 u zamjenu za vozačku!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija