Jump to content

nepoštivanje dogovora o viđanju djeteta


duhlava

Preporučene objave

Razvedena sam 10-ak godina. I od tada se ponavljaju iste situacije. Otac viđa djecu onda kada to njemu odgovara i koliko mu odgovara. Nikada ne znam kada će u zadnji tren otkazati ili promijeniti dogovor. Prilagođavala sam se da djece ne osjete kako se loptamo njima. No međutim sada sam na izmaku snaga, jedva stižem poloviti sve obaveze. Kako stanujemo izvan grada vozim ih u školu, na svaku aktivnost, liječniku. Nisu to više mala djeca, svaka ima svoje interese i svoje puteve. Na svu sreću posao još imam ali kod kuće nisam prije 17:30. Nemam nikoga u blizini tko bi mogao uskočiti, a kako su u pubertetu nužno je da se malo više angažira oko njih.

Zanima me na koji način ga mogu potaknuti da se više i odgovornije uključi. Jer dok pričam ne shvaća me ozbiljno, djeca odrastaju, meni to sve tako dobro ide pa čemu mijenjati.

Da li da se javim socijalnoj službi?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni to nema smisla.

viđanje je pravo, a ne obveza.

centar bi samo mogao jos vise narusiti odnose ako na bilo koji nacin uvjetuju to viđanje ili vrse pritisak.

napisali ste da su djeca u pubertetu. pa, bar njima ne treba glasnogovornik. neka kazu tati da tada i tada dođe po njih nakon treninga pa mogu negdje itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma baš super, znači ja imam sve roditeljske obaveze, a otac samo prava koja mi svojim prilogođavanjima ispunjavamo.

Naravno da se i djeca dogovaraju, čekaju, načekavaju i vrlo aktivno sudjeluju u tim dogovorima i promjenama.

Ali da, u pravu ste, još mi samo fali socijalna služba koja ionako ne može bitno utjecati na njegove postupke.

 

tnx :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darla_ je napisao:

viđanje je pravo, a ne obveza.

Pravo djeteta.

Dužnost je roditelja djeci realizaciju tog prava i omogućiti: jednog ne sprječavati, drugog ne izbjegavati. Uz odgovornost koja bi u krajnosti bila i kaznena.

Iako, u ovom konkretnom slučaju, sa toliko velikom djecom, nema razloga ne pokušati dogovarati kako već predložiste.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija