Jump to content

Sudar i osiguranje


groznababa

Preporučene objave

POštovanje svima;

bila sam sudionica br.1. u prometnoj nesreći gdje se iz sporedne ulice sa znakom stop, u mene koja sam bila na glavnoj ulici zaletio sudionik br.2. Gospodinu je policija izjavila na uviđaju da će mu uručiti prekršajnu prijavu jer ga smatraju krivim za tu prometnu nesreću, no gospodin UREDNO tvrdi da nije kriv. Šteta na mom automobilu je velika i želim što prije popraviti automobil no ako on ne želi priznati krivnju do pristignuća zapisnika (koji će stići tek za mjesec dana) kako da se ja postavim? Imam samo dokumente: EU izvješće o prometnoj nesreći (gdje su policajci rekli da ništa ne trebamo crtati), i test o (NE)alkoholiziranosti itd. Policajci su fotografirali mjesto sudara, mjerili itd. Isto tako su rekli da svatko sa svojim papirima ode u svoju osiguravajuću kuću, iako sam poslije saznala da TO ne ide tako, već da se ide samo u njegovu, pošto je kriv (no on ne priznaje krivnju). Ja nemam nikakav dokaz da JA nisam kriva (za sada)!

 

Da li mi netko može odgovoriti šta da radim u ovom slučaju?

Da li mogu pokrenuti popravak svog automobila ako on u svom osiguranju ne želi ništa potpisati? Kako dalje?

 

Molim Vas za savjet... i Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

osiguravajuca kuca nije ta koja odlucuje tko je kriv a tko ne, ako je policija izlazila na ocevid. dakle, policija ce, ili prekrsajni sud odlucit tko je kriv, a tko ne. sve do tada, tj., dok osiguravajuca kuca ne dobije taj policijski zapisnik, nema isplate stete. vi svakako mozete podnijeti prijavu odnosno zahtjev osiguranju (njegovu) za procjenu stete, za taj period dok stigne zapisnik, mozda se cak i dogovoriti oko iznosa isplate, ali ipak morate cekati njegovo dostavljanje osiguravajucoj kuci. ako je sve spremno do dolaska zapisnika, kad zapisnik dode, ako se pokaze da ste u pravu ide odmah proces isplate stete. ako ispadne da ste krivi, ti papiri zavrse u kosu a isplata ide s vase police njemu..

isto tako, vezano za drugo pitanje, pitajte u osiguravajucoj kuci, pristaju li oni na to, da odvezete auto u ovlasteni servis da se popravlja, a kada zapisnik dode, dali ce onda oni podmiriti taj racun. trazite neku napismenu garanciju toga, da ako se pokazu vase tvrdnje da ce podmirit racun oni. pazite: ako ispadne da ste krivi vi, racun u ovlastenom servisu morat cete platit vi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

westline1001 je napisao:

osiguravajuca kuca nije ta koja odlucuje tko je kriv a tko ne, ako je policija izlazila na ocevid. dakle, policija ce, ili prekrsajni sud odlucit tko je kriv, a tko ne. sve do tada, tj., dok osiguravajuca kuca ne dobije taj policijski zapisnik, nema isplate stete. vi svakako mozete podnijeti prijavu odnosno zahtjev osiguranju (njegovu) za procjenu stete, za taj period dok stigne zapisnik, mozda se cak i dogovoriti oko iznosa isplate, ali ipak morate cekati njegovo dostavljanje osiguravajucoj kuci. ako je sve spremno do dolaska zapisnika, kad zapisnik dode, ako se pokaze da ste u pravu ide odmah proces isplate stete. ako ispadne da ste krivi, ti papiri zavrse u kosu a isplata ide s vase police njemu..

isto tako, vezano za drugo pitanje, pitajte u osiguravajucoj kuci, pristaju li oni na to, da odvezete auto u ovlasteni servis da se popravlja, a kada zapisnik dode, dali ce onda oni podmiriti taj racun. trazite neku napismenu garanciju toga, da ako se pokazu vase tvrdnje da ce podmirit racun oni. pazite: ako ispadne da ste krivi vi, racun u ovlastenom servisu morat cete platit vi.

 

Hvala Vam puno na odgovoru :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas me Gospodin nazvao i rekao:" Raspitao sam se, svatko ide u svoju Osig.Kuću, ajde bok!". Otišla sam u njegovu osig.kuću Allianz i podnijela zahtjev za odštetu, bez zapisnika i bez njega!

Da li je moguće da on pokušava utvrditi "podjelu odgovornosti"? On je taj koji se iz sporedne ulice sa znakom stop zaletio u mene na glavnoj ulici (danas sam stupila u kontakt sa svojim svjedokom Taxistom koji je sve vidio, za svaki slučaj), a njegov svjedok je njegova žena i beba od 3 mjeseca koji su sjedili odostraga. I to da me nije vidio... što on tvrdi, pa ja u tom trenutku nisam bila jedini automobil na cesti (2-3 ispred mene, taxist i još netko iza, nije vidio 5-6 automobila!!!)), kretala sam se dopuštenom brzinom od cca 55km/h (dozvoljeno je 50) te tvrdi da sam vozila prebrzo!

Šta on namjerava dobiti ne priznavanjem krivice (koja je očita) i ovim "igrama" u osig. kućama. Gospodin ima kasko osiguranje i osnovno. Ja samo, osnovno.

 

Ako gnjavim ispričavam se, možda pušem na hladno ali ovo mi već sada "smrdi"!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija