Jump to content

Preuzimanje (kupnja za 1kn) tudje firme


matija25

Preporučene objave

Postovanje! Prije svega zelim pohvaliti ovaj forum koji citam vec par dana i zaista je pun informacija.Evo i ja imam jedan upit te unaprjed zahvaljujem na odgovorima.

 

Imam 24 godinei krecem u poduzetnicke vode.Pun sam ideja i vizija koje vode ka uspjehu :)Takodjer kapital mi je malen pa sam se odlucio na kupovinu firme preko jedne gospodje koja firmu vec ima 5 god u mirovanju i zeli je se rjesiti.U poreznoj je cista.Ono sto me zanima je sljedece.Posto je d.O.o.od cjenjene gospodje registriran na ime d.O.o.za trgovinu i usluge a radila je kao frizerski salon.E sad mene zanima ja zelim dodati djelatnost da mogu raditi online tocnije web trgovina poput kupime.hr ponudadana.hr te jos neke slicne projekte imam za rad preko interneta.Dali mi mozete reci pod sta to spada jer ja nemogu povezati te koliko me cirka kosta prepis firme odnosno troskovi cjeloukupnog preuzimanje te dodavanja djelatnosti.Unaprjed zahvaljujem te u neiscekivanju ocekujem vase odgovore!!!

 

MATIJA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

provjerite dobro poslovne knjige društva, raspitajte se sa svih strana-naime, bez obzira što je društvo "čisto" u poreznoj (to samo znači da državi ne duguje ništa)- možda je gđa. napravila dugove prema dobavljačima, telekomunikacijskim tvrtkama itd. Često se pojave nekakvi dugovi koji s kamatama narastu, a ljudi se onda čude jer je tvrtka bila "porezno čista".

 

Što se tiče troška doregistracije i prijenosa društva, mislim da će Vam netko od kolega javnih bilježnika reći točnije o kakvom se iznosu radi, al mislim da je javnobilježnikčki trošak cca. 3000-4000 kn (zavisno od dokumentima koje je potrebno sastaviti). Na to dodajte trošak sudskih pristojbi od cca 250-300kn te objave oglasa u NN od cca 300-400 kn.

 

Što se tiče djelatnosti koje biste nadopunili - javni bilježnik će Vam reći koje i kako ih formulirati u Izjavi o osnivanju. Ne zaboravite da morate prijaviti promjenu i u Državnom zavodu za statistiku.

 

Ako će Vam sve ovo raditi odvjetnik, na sve ove cifre ide još i trošak odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem Burn na odgovora koji zaista cjenim te mi je koristan.Molim vas samo da mi kazete kako se ja mogu zastiti od skrivenih troskova poput ( prema dobavljacima ako duguje,telekomunikacijama i slicno) Mogu li ja javno u narodnim novinama izjaviti da za nastala duguvonja do danasnjeg dana tj dana preuzimanja tvrtke ja neodgovaram odnostno moja odgovornost tece od datuma preuzimanja. Hvala :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema na čemu, zaista. Ako je firma bila u mirovanju, vjerovatno nema nikakvih zaduženja, al bolje biti oprezan. Pregledajte sve poslovne knjige, sve aktivnosti koje su poduzimane, čak i s knjigovođom. Inače se (barem veće tvrtke, ne znam koliko je to Vama isplativo) radi due dilligence društva (presjek uzduž i poprijeko društva koje se preuzima).

Možete dati oglas u NN, naravno ne može naškoditi, al obvezno u ugovoru o prijenosu poslovnog udjela stavite odredbe o obvezama koje su nastale prije i poslije prijenosa, mada će bilo koji eventualni vjerovnik potraživati od tvrtke a tek Vi onda potom od bivšeg člana društva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Pozdrav! Takoder novi na forumu, da ne otvaram novu temu, imam slicnu ideju pa imam par pitanja.

 

1. Koje papire moze srediti odvjetnik, kako bi se smanjila cijena javnog biljeznika?

 

2. Postoji li neka spranca po kojoj odvjetnik radi papire ili je individualno za svaki slucaj (preuzimanja firme za 1kn)?

 

Unaprijed hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bruno89 je napisao:

Pozdrav! Takoder novi na forumu, da ne otvaram novu temu, imam slicnu ideju pa imam par pitanja.

 

1. Koje papire moze srediti odvjetnik, kako bi se smanjila cijena javnog biljeznika?

 

2. Postoji li neka spranca po kojoj odvjetnik radi papire ili je individualno za svaki slucaj (preuzimanja firme za 1kn)?

 

Unaprijed hvala na odgovorima!

 

1. Smanjuje se cijena JB ali plaćate odvjetnika!

2. Naravno da postoji, zove se društveni ugovor, to bi bio ugovor kojim se osniva firma!

Što se tiče ovoga 1 kn, nisam siguran na što aludirate, ali ako mislite kupiti neko poduzeće za 1 kn ono je u debelim dugovima, a pogotovo ako je državno, postoje uvjeti po kojima morate poslovati itd. stoga, to ne preporučam!

Radije 20000 kn i imate novu firmu, naravno plus troškovi za osnivanje!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija