Jump to content

Ispitivanje hidrantske mreže u stambenoj zgradi


gesaugen

Preporučene objave

Lijepi pozdrav svima

Predstavnik sam stanara u stambenoj zgradi gdje imamo problem sa prizemnim lokalom u zgradu koji je u vlasništvu grada. naime, po prizemnom dijelu zgrade je razvučena hidrantska mreža (dalje u tekstu HM) i u svim tim prizemnim lokalima postoji hidrantski ormarić.

Problem je nastao jer je betonska deka u tim lokalima bila loše napravljena i svi lokali su je popravljali o svom trošku, osim ovog gradskog koji se godinama koristio i krenuo propadati te se pregradni zid zbog udubljenja u podu se krenuo pucati i odvajati i od stropa i od poda. to je dovelo do natezanja cijevi od HM koja ulazi upravo u taj zid na kojem je hidrantski ormarić

E sad, grad je želio da im zgrada iz pričuve sanira pod, no svulasnici su većinom glasova donijeli odluku da se sva oštećenja koja ne utječu na statiku zgrade saniraju od strane vlasnika prostora. dakle, grad bi sam morao sanirati to oštećenje jer je građ. vještak procjenio da propadanje poda ne utječe na statiku zgrade...

I onda su iz grada poslali njihovu zaštitarku od požara koja je rekla da će nam poslati inspekciju jer zbog bi zbog propadanja poda mogla biti oštećena HM i da će tražiti testiranje HM (što je zgrada i dužna raditi svake godine ali se to praktički ne provodi nigdje u hrvatskoj jer su sustavi HM stari i testiranje bi lako moglo dovesti do pucanja HM i poplave u zgradi što bi se onda moralo sanirati iz proračuna zgrade)

Problem je u tome što slanje inspekcije zaštitarka radi po osobnom angažmanu kako bi napravila pritisak na ans da postupimo kako oni žele sa sanacijom iako mi, prema volji većine stanara, nismo dužni sanirati njihov lokal... štoviše, čak bi mi mogli tužiti njih (grad) zbog toga jer ugrožavaju HM zato jer nisu sanirali svoj prostor a što su trebali...

 

no i dalje ostaje problem da nas oni prijave iz čiste zlobe inspektoru i da mi platimo kaznu jer nismo godišnje testirali HM te da dobijemo riješenje da moramo testirati te da to i učinimo i da tako poplavimo zgradu i onda imamo gro problema za saniranje iz proračuna zgrade...

 

mene zanima da li kako možemo pristati na testiranje ali pod uvjetom da eventualnu štetu snosi onaj tko zahtjeva testiranje?

da li možda imate neko drugo riješenje?

 

čisto kao napomena: mi smo stara komunistička zgrada i većina populacije su penzioneri i u proračunu imamo vrlo malo novaca a teško da bi mogli skupiti išta više, stoga bi nam saniranje HM i svakogodišnje testiranje bilo doslovce smrtna presuda

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija