Jump to content

dječiji doplatak za dijete s posebnim potrebama


dobricamala

Preporučene objave

Poštovani

Ostvarivao sam pravo na dječiji doplatak za svoju kćer S koja je rođena 19.09.1983.godine sa teškim zdravstvenim problemima i 80% je invalid kako mi prije nisu odobrili tj nadležne službe nisu htjele me poslati na vještačenje da se utvrdi postotak invalidnosti mojeg djeteta pa sam tek 2003 dobio rješenje Mirovinskog u kojem stoji da je kćerka 80% invalid i od tada sam ostvarivao pravo na veću svotu dječijeg doplatka..

Kako u Ustavu Republike Hrvatske stoji da su svi njeni građani jednaki pred zakonom i ustavom a ovim zakonom se krše ustavna načela jer stoji

 

Korisnicima koji su pravo na doplatak ostvarili za djecu s težim oštećenjem zdravlja do 31. prosinca 2001., to pravo pripada i nakon navršene 27. godine života djeteta, do donošenja posebnog propisa o pravima osoba s invaliditetom. "

 

Dakle moje dijete gubi to pravo jer ga nije ostvarilo do 2001 a iako je imalo isti invaliditet i nije samo krivo za isti..A zahtjev za dječiji doplatak za dijete sa težim tjelesnim oštećenjima sam podnosio i 1998 i dobivao negativno rješenje pa Vas molim da mi pojasnite zašto se mojem djete smatra invalidom tek 2003 a to je i od prije bilo a sada 2011 nije više djete sa težim zdravstvenim problemima iako i dalje ima iste probleme i invaliditet..Molim Vas dakle da mi pojasnite što mi je činiti jer moje dijete nije sposobno za samostalan rad niti za ostvarivanje prihoda i potrebna mu je stalna pomoć a nije dovoljno što me život kaznio nego trebaju i neumoljive društvene institucije.Umjesto da se pomogne samo nam se odmaže.Od čega će moje dijete živjeti i kako da mu pojasnim da zakon nije za sve isti i da to što je invalid eto sada više nije iako m,u svagdje govore da jest...Našoj djeci se stalno ukidaju prava i nalaze izgovori da im se ne da nešto a djeca dakle koja se vode pod istom dijagnozom a različitim brojem tj šifrom to pravo ostvaruju i dalje..Zanima me zašto se prema invalidima tjelesnim ponaša kao da su smeće ovog društva i teret a invalidi rata imaju sve beneficije..Ne osporavam zasluge ali također smatram da moje dijete zaslužuje državnu skrb i pomoć jer nije sposobno boriti se samo za sebe i nije dovoljno što ga život ubio čim se rodilo nego i društvo pa i država i institucije kao takve.Zar nije dovoljno teško živjeti i biti invalid i to teški a sada se odavno počelo gledati kakav si..Zar moje dijete nije isto jer se rodilo 1983 a ono koje se rodilo kasnije ili prije pod istom dijagnozom u boljem je položpa molim Vas nemojmo biti ne humani..

 

 

Unaprijed se zahvaljujem i molim za odgovor..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija