Jump to content

Nalog za premještanje vozila (pauk)


danman

Preporučene objave

Da ukratko objasnim situaciju. Pauk mi je premjestio vozilo zbog pogrešnog parkiranja. Naime, ulica se nalazi u pravcu, sa desne strane u smjeru moje vožnje nalaze se koso parkirana vozila, a iza parkiranih vozila šetalište. Na kraju zadnjeg parkiranog vozila nalazi se znak za zabranu zaustavljanja i parkiranja i ja se odmah parkiram iza tog znaka u koso, i nekih 2 m udaljen od zaustavljenog vozila prije tog znaka.

odem na piće i u roku 5 min vidim svoje vozilo na pauku.

dobijem čestitku od policije 500 kn i od pauk zlužbe 300 kn zbog premještanja vozila.

E sad, čitajući članak 84. zakona o sigurnosti prometa na cestama koji kazuje kada nalog za premještanje vozila može biti izdat, vidim da u ovom konkretnom slučaju nalog za premještanje nije utemeljen, odnosno, da je bio protivan zakonu.

namjeravam se žaliti na rješenje. Dali sam dužan sada platiti kaznu za premještanje vozila ili čekati presudu prekršajnog suda?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prigovor predan u roku stavlja tu kaznu od 500 kuna van snage do odluke suda.

 

Troškovi pauka se moraju platiti, a ako vas oslobode odgovornosti taj iznos utužiti od onog tko je izdao nalog za premještanje. Za ovo zadnje ima drugačijih mišljenja, pa i drugačijih prvostepenih presuda, ali ja tvrdim da se platiti mora budući da premještanje vozila nije dio prekršajnog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija