Jump to content

Molim Pomoć - opskrbnina


Festung

Preporučene objave

Može li mi ko objasnit dugi proces od 7 do 10 mj. čekanja u godini dana, na donošenje prvostupanjskog

riješenja o pravu na obskrbninu pa potom još mjesec do dva čekanja na drugostupanjsko riješenje ,te mjesec

do mjesec i pol na isplatu,opskrbnine .U međuvremenu je cijela kalendarska godina prošla. Zanima me

dali postoji zakonski rok u kojem državna uprava ministarstva branitelja treba riješavati i izdavati rješenja

o oskrbninama.U mom javnom upitu putem etera u emisiji PRVA CRTA -gostu emisije ravnatelju

pravne službe ministarstva branitelja obitelji ,.itd. g Tomi Bogoviću razlog dugoga čekanja na donošenje rješenja

o pravu na opskrbninu,odgovor je bio da se čekaju potvrde od porezne uprave koje se izdaju poćetkom

trečeg mjeseca ali da če ministarstvo poslati privremena rješenja korisnicima oskrbnine.no ne znam dali je do dana današnjeg, itko dobio

privremeno riješenje ili je i to bila još jedna u nizu obmana branitelja korisnika oskrbnina.Postoje li zakonske sankcije protiv

osoba koje namjerno obanjuju javnost.HVALA svima koji mi mogu pomoć u ovom slučaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Kad se može očekivati završetak revizije???

Naime, ocu je gospođa iz vojnog odsjeka rekla da ništa još ne zna. Dala mu je samo neko riješenje iz kojeg se vidi da je nezaposlen, nema gospodarsku djelatnost i ostalo, al nigdje ne piše niti ima itko govori kad mogu očekivati ikakva primanja.

U gradski kulearima se priča da bi se isplata opskrbnina mogla očekivati tek od rujna, što je malo suludo.

To je totalno nehumano prema braniteljima jer je veći to jedini izvor osnovnih sredstava za život...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija