Jump to content

prijetnja u ordinaciji pred malodobnim djetetom


ivveno

Preporučene objave

Otišla sam s 14-godišnjim djetetom koje boluje od alergije pitati privatnog liječnika (akupunktura) da li može pomoći. Liječnik je tražio nalaze za dijete, pa kako nisam imala ništa rekao je: "Ja vam mogu napisati koji nalazi su mi potrebni, ali ta šala će vas koštati 250,00kn." uz ciničan osmijeh. Ja sam pitala da li da donesem alergotest i krvnu sliku, a liječnik je odgovorio: "Napisat ću vam što vam treba tek kad mi platite 250,00kn."

Odgovorila sam da neću plaćati ništa što mogu dobiti besplatno i da nemam povjerenja u njega kao liječnika jer prvo traži novac, a kad vidi nalaze može reći i da ne može liječiti dijete.

Odgovorio je jako povišenim tonom i tonalitetom: "Gubite se gospođo van iz moje ordinacije i vi više nećete moći doći ni kod jednog liječnika u Hrvatskoj!" i prijeteći je krenuo prema nama, pa se moje dijete uplašilo i pobjeglo. Ovaj događaj je stresno djelovao na dijete.

Nakon toga nazvala sam Liječničku komoru i prepričala što se dogodilo, i reakcija njihove pravnice je bila takva da me u stvari tek ona potaknula da vam se obratim. Žustro, emotivno i jako povišenim tonom mi je počela objašnjavati da liječnik ne može ostvariti prijetnju, jer kao kako će sad svima dojaviti za mene itd. Ja sam upozorila da upravo preko komore može komunicirati sa svim liječnicima u Hrvatskoj i staviti me na neku crnu listu i da mi se prijetnja čini lako ostvariva i upitala sam pravnicu zbog čega tako emotivno/agresivno reagira ako je sve u redu. Na to je počela još glasnije vikati na mene, pa sam je prestala slijediti i spustila slušalicu. Neki ljudi zbilja preosobno shvaćaju svoj posao.

Cijeli ovaj događaj mi je ostavio i nelagodu i nedoumicu što bih trebala poduzeti; da li prijaviti prijetnju i nasilničko ponašanje policiji ili sve skupa zaboraviti.

Liječnik je inače na glasu kao agresivan tip koji lako plane i vrijeđa pacijente.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Zaboravite tog liječnika i zaobiđite njegovu ordinaciju u širokom luku ako Vas njegov način rada ne zadovoljava .

Praksa je da se pretrage plaćaju unaprijed ,a i dijagnoze se postavljaju na osnovi novih nalaza .

U najrazvijenijim evropskim zemljama zakonom nije dopuštena uporaba nalaza kojeg je naručio neki drugi liječnik.

 

Vi bi trebali biti zahvalni tom liječniku ,jer iz Vaših

navoda da se zaključiti da liječnik zna svoj posao , da je vrlo profesionalan i odgovoran.

 

U slučaju postupanja po neadekvatnim nalazima za neželjene posljedice koga bi Vi teretili ? doktora koji je po njima postupio ili sebe koja mu ih je naturila ?

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Replika na odgovor:

Vi ili niste shvatili pitanje ili imate neki interes.

Djetetu od 14 godina, i meni, njegovoj majci, je liječnik brutalno zaprijetio da nećemo više moći ni kod jednog liječnika u Hrvatskoj.

To je kazneno djelo, bez obzira da li netko misli da nije ostvarivo. Po meni je to ostvarivo, jer liječnici mogu međusobno komunicirati preko Liječničke komore i moguće je da postoji crna lista pacijenata, jednako kao što postoji crna lista klijenata banke.

Zna se tko naplaćuje unaprijed, a kako je riječ o nepriznatom načinu liječenja, očito je da ni taj liječnik ne vjeruje u njegovu djelotvornost, pa stoga želi iscijediti što je moguće više novaca od svakoga tko je toliko očajan da to dopušta.

Jedino točno što ste napisali jest da ja jesam zahvalna tome „liječniku“ jer me u startu uvjerio da ne može pomoći mom djetetu.

Molim vas da se više ne javljate na moju temu, ni vi, niti itko tko nije u stanju shvatiti pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivveno je napisao:

Replika na odgovor:

Vi ili niste shvatili pitanje ili imate neki interes.

Djetetu od 14 godina, i meni, njegovoj majci, je liječnik brutalno zaprijetio da nećemo više moći ni kod jednog liječnika u Hrvatskoj.

To je kazneno djelo, bez obzira da li netko misli da nije ostvarivo. Po meni je to ostvarivo, jer liječnici mogu međusobno komunicirati preko Liječničke komore i moguće je da postoji crna lista pacijenata, jednako kao što postoji crna lista klijenata banke.

Zna se tko naplaćuje unaprijed, a kako je riječ o nepriznatom načinu liječenja, očito je da ni taj liječnik ne vjeruje u njegovu djelotvornost, pa stoga želi iscijediti što je moguće više novaca od svakoga tko je toliko očajan da to dopušta.

Jedino točno što ste napisali jest da ja jesam zahvalna tome „liječniku“ jer me u startu uvjerio da ne može pomoći mom djetetu.

Molim vas da se više ne javljate na moju temu, ni vi, niti itko tko nije u stanju shvatiti pitanje.

 

Poštovana,

 

postavili ste pitanje i tražili mišljenje na forumu te svatko ima pravo odgovoriti na njega, ukoliko se naravno odnosi s poštovanjem ili ne vrijeđa nikoga drugoga, u kojem slučaju mi kao moderetori brišemo postove i upozoravamo na isto.

 

Ne možete optuživati za postojanje "interesa" (ma što to značilo) zato što Vam se ne sviđa nečiji odgovor, niti možete zabraniti da Vam se pitanje komentira, na kulturan i stručan način, kada ste ga već pristali javno objaviti.

 

Ako ste sigurni da prijetnja u ovom slučaju predstavlja kazneno djelo, obratite se najbližoj policijskoj postaji te podnesite kaznenu prijavu, a u svakom slučaju imate pravo angažirati odvjetnika koji će Vam dati savjet te umjesto Vas voditi postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivveno je u pravu kako može liječnik nešto naplatiti ako su djeca oslobođena plačanja participacije, ja koliko znam u Hrvatskoj se još ne naplačuju uputnice za redovno liječenje, a da je pravi doktor napisao bi sve potrebne uputnice za pregled da se utvrdi alergija i način liječenja ali unaprijed tražiti novce to mogu samo zna se tko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mapa je napisao:

ivveno je u pravu kako može liječnik nešto naplatiti ako su djeca oslobođena plačanja participacije, ja koliko znam u Hrvatskoj se još ne naplačuju uputnice za redovno liječenje, a da je pravi doktor napisao bi sve potrebne uputnice za pregled da se utvrdi alergija i način liječenja ali unaprijed tražiti novce to mogu samo zna se tko

 

Poštovani,

 

samo napominjem da nikakva participacija nije spominjana niti se radi o redovnom liječenju, gospođa je navela da se radi o privatnom liječniku alternativne medicine (akupunktura).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikoga nisam ni za što optužila, samo sam pretpostavila (to, nadam se, smijem) i zamolila sam da se čita s razumijevanjem.

Vjerujem da sam jasno izložila problem, privatni liječnik me tražio novac ne za uputnice, nego za informaciju koje pretrage trebam obaviti s djetetom za što je tražio 250,00kn. Kad bih ja donijela nalaze, on bi mogao reći da ne može pomoći. Što znači da bih mu ja platila, a ne bih dobila liječenje. Nadam se da je sad svima sve jasno.

Odgovori i mišljenja koji nemaju veze s temom me ne zanimaju, a vi kao moderator bi trebali takve odgovore brisati jer vam kvare kvalitetu foruma.

Mislim da nikog nisam uvrijedila jer sam uljudno zamolila, ali ako je tko uvrijeđen, najiskrenije se ispričavam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pitanje je da li se to uopće radi o liječniku koji ima propisanu stručnu spremu ili je to "liječnik" alternativne medicine koji može biti bilo tko tko se obuče u bijelu kutu i tvrdi da liječi na sve moguće i nemoguće načine.

 

Čak i da se radi o liječniku koji ima licencu od Hrvatske liječničke komore, sama komora nema za pacijente nikakve "crne liste" niti bi bilo koji liječnik smio postupiti tako da Vama ili Vašem djetetu odbije pružanje nužne liječničke pomoći.

 

Ako se radi o liječniku koji ima licencu HLK, možete zatražiti od Komore da pokrene protiv njega disciplinski postupak zbog povrede Kodeksa medicinske etike i deontologije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija