Jump to content

Molim pravno mišljenje


golubovac

Preporučene objave

Molim pravno mišljenje i savjet.

 

Prema vlastoručnoj oporuci koja je proglašena na ročištu moj je otac naložio da ja kao oporučni nasljednik, sunasljedniku , mom bratu , nadoknadim polovinu vrijednosti prizemlja kuće koju je ostavio meni. Bratu je ostavio drugu kuću.

Nadalje otac je ostavio mogućnost da bratu nadoknadim ,, polovinu vrijednosti prizemlja stare kuće ( tako otac naziva kuću koju je meni ostavio ) u novcu ili pak u jednom zemljištu koje je i imenovao.

Procijenu tržišne vrijednosti prizemlja predmetne nekretnine neovisno su izvršila dva stalna sudska vještaka za graditeljstvo.

Bratu mislim ponuditi pola od te vrijednosti ili zemljište.

Moje je pitanje: Dali sam time ispunio očev nalog iz oporuke pa makar se moj brat ne slaže sa iznosom a ne želi zemlju?

Dali kuću posjedujem u cijelosti iako pretpostavljam da je neću moći uknjižiti na svoje ime bez bratove suglasnosti?

Dali moj brat ima pravo na pola prizemlja ili samo na naknadu prema oporuci za tu polovicu prizemlja?

 

Uz zahvalu

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Vaš brat ima pravo na ono što je precizirano u oporuci .Brat može birati između isplate dijela prizemlje ili prihvata zemljišta ,jer je to posljednja volja ostavitelja Po ispunjenju naloga iz oporuke vi stječete pravo vlasništva na prizemlju i moći ćete se upisati.

Ispunjenje će morati biti potvrđeno od javnog bilježnika ,to bi mogao bitisporazum ili izjava bratova i Vaša .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija