Jump to content

računanje godišnjeg odmora-pomozite!!


ivaa30

Preporučene objave

Bok svima...

 

odmah da kazem da sam pregledala stare teem ali nisam našla odgovor na moje pitanje. Trebala bi mi pomoć vezano za godišnji odmor.

Naime radi se o jednom radniku mog oca, koji je prije 10 mjeseci krenuo u privatne vode (obrt, 2 zaposlenika, nemamo nikakav dodatni pravilnik o radu). U ugovoru mu stoji da radi 40 sati tjedno, i da je dan za odmor nedjelja. Sad nas zanima kako računati go? s time da evidenciju o radu vodimo da radi od pon do petka 7 sati a subotu 5 sati. Kad se računa go ubraja se subota (jer mu je radna) ali knjigovođa nam ju je računala kao da radi 8 sati subotom, a ne 5 sati kao što mu vodimo u evidenciji o radnom vremenu. To nas sad muči jer po tome smo mi platili zapravo 3 sata više godišnji odmor. Molila bi nekog da mi to malo pojasni. Tko je u pravu?

i još jedno pitanje: Tko bi trebao držati evidenciju o radnom vremenu radnika: poslodavac ili knjigovođa?

Hvala. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija