Jump to content

pravomocna presuda


ruzapol

Preporučene objave

pozdrav imao sam prometnu nezgodu 1997 godine u kojoj sam bio kriv i imao sam neregistrirano vozilo policija je bila na uviđaju. od 1997 do 12 mijeseca 2010 nisam dobio nikakav dokumenat niti me je netko upozorio da imam platit kakav iznos osiguranju u dvanestom mijesecu dosao mi je poziv sa suda koji sam morao potpsati prije predizanja u kojem navode da sam sada duzan 55000 kn otprilike 10500 kn plus kamate na sve te godine.

zanima me dali se mogu zaliti ili tražiti barem da mi smanje kamate jer ja ni u jednom momentu nisam bio obaviješten o procijeni te štete ni kako je to završilo pricao sam sa odvijetnikom i on mi kaze da nisam potpisao to u 12 tom misecu vec u drugom bi bila zastara ali sada se proces obnavlja.

zanima me dali netko ima slican slucaj pa da mi kaze kome se treba obratiti i dali ima uopće ikakvog smisla žaliti se.

jer me nitko nije upozorio ni obavijestio o tome.

unaprijed se zahv aljujem na svakoj informaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpisivanjem primitka dostavnice ste priznali da ste primili poštu, a ne da ste priznali dug.

 

Pravilo je da osiguravatelji mogu potraživati isplaćen iznos ako nije prošlo više od 5 godina od isplate.

 

Treba provjeriti kada je osiguravatelj isplatio oštećenom štetu, ako je to bilo prije prosinca 2006. godine zastupila je zastara potraživanja.

 

Ako je to vaš odvjetnik dobro provjerio, onda je zahtjev opravdan, ali svejedno ću temu premjestiti u odgovarajući forum, možda se dobije i kvalitetniji odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

smatram da bi na raspravi trebali pozvat se na zastaru potraživanja duga.

 

od 1997 do 2010

 

zastara je do 3-5 godina i teče od dana kad je osiguranje platilo popravak oštečenog vozila.

ili od pravomoćnosti presude suda .

 

na zastaru sud nepazi po službenoj dužnosti

stranka se mora pozvati na zastaru potraživanja duga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija