Jump to content

Nasljedno pravo bracnog druga


gina-toto

Preporučene objave

interni dogovor moje braće je bio da jedan od njih dohrani roditelje zauzvrat dobiva obiteljsku kuću.otac je ostavio ugovor dok je živ kuća je njegova nakon smrti dobiva brat.Međutim tata je umronije se brinuo za njega mama je imala moždani ostala je šlagirana prije osam godina nepokretna je tri godine i ja se brinem za nju.Drugu kuću koju je mama kupila nakon očeve smri naslijedujem ja kao i sve mamine nekretnine imam ugovor o doživotnom uzdržavanji i brinem se za nju osam godina.Brat je prodao kuću mami nije niti rekao,mene zanima da li moja majka kao supruga nakon pedeset godina braka ima poavo na svoj nužni dio,naime moja ostala braća i sestre se ne slsžu stim da mama nema ništa nakon toliko godina braka.Molim vas za odgovor da li moja mama ima pravo na nužni dio kao supruga unaprijed se zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je kuća stečena u braku od zajedničkog rada

tada je kuće bračna stečevina

ona je vlasništvo oca u 1/2 (iako je gruntovno njegovo vlasništvo)i majke u 1/2(vanknjižno vlasništvo.

dakle na ostavinskoj raspravi

živuči bračni partner je trebao postaviti zahtjev za izuzeče iz ostavinske mase 1/2 kuće koja je bračna stečevina .

1/2 kuće koja je u vlasništvu umrlog bračnog partnera djeli se u jednakim omjerima na sve njegove nasljednike (i suprugu).

 

ako je kuća prodata bez suglasnosti izvanknjižnog vlasnika izvanknjižni vlasnik može zatražiti poništenje kupoprodajnog ugovora zbog povrede bračne stečevine.

isto vrijedi i ako je brat prepisao kuću na svoje ime.

bez suglasnosti oba bračna partnera kuća se nemože prodati ,darovati ili na bilo koji način otuđiti.

 

i supruga i djeca su nužni nasljednici i imaju pravo tražiti nužni dio od djela kuće u vlasništvu ostavitelja

ako je kuća darovnim ugovorom postala vlasništvo jednog djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija