Jump to content

neplaćanje alimentacije i povrat


Pitalica93

Preporučene objave

Evo ovako. Prije 10 godina rastala sam se od muža, skrbništvo nad kćeri pripalo je meni. Ona će ove godine biti punoljetna. Određena je alimentacija oko 700 kn. Međutim, muž nije platio nijednu. Ove godine podnijela sam zahtjev na centru i vrlo brzo je došlo rješenje, nakon nekih mjesec dana i određeno je da će se na moj račun uplaćivati nešto manje od 600 kn do kćerine punoljetnosti, a njega će oni potraživati. On je nezaposlen i u velikim dugovima, sva njegova imovina je pod teretom, država je vlasnik, on zapravo ne posjeduje ništa. Pitala sam pravnicu na centru da li mogu tražiti povrat novca pa mi je rekla da se može za 5 godina. Sad me zanima da li je moguće tužiti i tražiti, ako ništa drugo da se oslobodi dio te zemlje , ali me opet strah da se time ne dobije i dugovanje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako imate sudsku odluku o isplati i visini alimentacije

a da nije starija od 10. godina

prijedlog za ovrhu možete uputiti javnom bilježniku .

pošto se radi o alimentaciji imate pravo na besplatnu pravnu pomoć ?

 

ZOO

Tražbine utvrđene pred sudom ili drugim nadležnim tijelom

Članak 233.

(1) Sve tražbine koje su utvrđene pravomoćnom sudskom odlukom ili odlukom drugoga nadležnog tijela javne vlasti, ili nagodbom pred sudom ili drugim nadležnim tijelom, odnosno javnobilježničkim aktom, zastarijevaju za deset godina, pa i one za koja zakon inače predviđa kraći rok zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija