Jump to content

Prikriveni radni odnos, molim pomoć


Muki1709

Preporučene objave

Dobar dan...

Nakon otpilike osam godina što sam radio kao honorarac za jednu veliku medijsku kucu, dobio sam nedavno "otkaz", ako se to moze tako nazvati. U tih osam godina nisam niti jednom potpisao nikakav ugovor s poslodavcem (niti ugovor o autorskoj suradnji), a svaki dan sam morao biti na poslu. Štoviše, koristio sam karticu za ulaz/izlaz kao i svi zaposlenici u toj firmi. Nisam ostvarivao nikakva prava koja su imali stalno zaposleni, a dužnosti su mi bile i veće nego njima (za sve nabrojano imam i svjedoke i dokumente).

Zanima me da li se netko vec susreo s ovakvim slucajevima i da li mozda zna kako oni prolaze na sudu? Da prvo prijavim poslodavca inspekciji rada ili da prvo pokusam kod odvjetnika?

Nisam bas pri novcima, pa se ne bi htio zelatavati na slijepo u sudske procese.

 

Hvala unaprijed...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svakom slučaju preporučam ovlaštenu i stručnu pravnu pomoć odvjetnika, naime morao je postojati barem nekakv pravni odnos u ovoj stvari koju pokušavaš gore opisati, no opis i tvoj status je prešturi za bilo kakve procjene, stoga ukoliko zaista smatraš da postoji potreba za daljnjim postupanjima prikupi svu dokumentaciju o tom odnosu i podastri istu tamo gdje sam te uputio.

 

Pa sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija