Jump to content

Pravo na jednak dio i jednako tretiranje


punisher007

Preporučene objave

Molio bi da mi netko da pravni savjet oko toga što mogu poduzeti pred sudom ili na bilo koji drugi legalan način odraditi svoje pravo jednakog udjela.

Naime,radi se o tome,da sam ja srenje dijete od troje djece mojih roditelja.Stariji brat,mlađa sestra.Nakon raznih loših iskustava sa roditeljima i njihovog lošeg ponašanja prema meni,ja sam se od 20 godina odlučio na samostalan život izvan obiteljske kuće.Uglavnom sam plaćao najmove za tuđe stanove dok nisam priskrbio svoj,i u rastavi ostavio taj stan bivšoj ženi s obzirom da imam dijete s njom i pošto je dogovoreno da će to pripasti dijetetu.Nakon rastave,ponovno sam išao u najam,nisam se vraćao kući,ali se u međuvremenu dogodilo slijedeće.Moj brat je pet godina živio u stanu pokojne bake,znači nije morao se seljakati u tuđe stanove,niti je sam zaradio stan,da bi,roditelji mom bratu prije godinu dana,ustupili jedan kat u obiteljskoj kući za njegove potrebe,tj dali su mu da preuredi i stanju u tom stanu,a stan pokojne bake su dali mojoj mlađoj sestri,bez da su mene pitali bilo šta,tako da sada,mlađa sestra i stariji brat imaju zagarantiran krov nad glavom,brat to već ima godinama,a ja moram plaćati najmove.Ja sam odlučio useliti u mali apartman i staviti svoje stvari tamo u sklopu kuće,i sve im to predočio ,no oni su takvi kakvi jesu,kad im je trebalo pomoć u životu,prvi sam bio na usluzi u riješavanju njihovih sranja,međutim,nekako su se drznuli me preskočiti u procesu.Imam puno toga protiv njih šta ih inkriminira kao loše ljude,i želim znati na koji način mogu pokrenit proces i zatražiti odštetu i izjednačiti se sa gospodom braćom,koji su dosta na njih,jer oni su se namirili pa sad,nije njihov posao.Molim dobar savjet kako ispred zakona nekoga natjerati da vas ne zakida i ako to čini kakve posljedice može očekivati,Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ništa.

svaki vlasnik imovine svojom imovinom može slobodno raspolagati (ne tražiti odobrenje djece i drugih iz obitelji)

svoju imovinu mogu otuđiti kad hoće (darovati ,prodasti ...)

roditelj su zakonski dužni brinuti se o djeci

ali roditelj nisu dužbi djecu stambeno zbrinuti.

jedino poslije smrti kojeg od roditelja možeš tražiti nužni dio (ako ostane imovine za nasljeđivanje).

na ostavinskoj možeš tražiti da se dar roditelja ubroji u nasljednu masu brata i sestre.

ili da od darovanog isplate nužni dio

tj. možeš osporavati darovni ugovor zbog povrede nužnog djela.

 

dok su roditelji živi nemožeš ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija