Jump to content

hitno molim pomoć


anitinica

Preporučene objave

POZDRAV!

Slučaj je ovakav...otac i majka su se službeno razveli 90-ih godina, međutim u ljeto 2010g su se pomirili i u jesen ponovo poćeli zajednićki život ali se nisu ponovo vjenčali. Otac je preminuo prije dva tjedna i zanima me da li i majka ima kakvo nasljedno pravo ili možda pravo na njegovu mirovinu(koju bi tek zaslužio jer je još bio u radnom odnosu i to u Italiji). Da li su dovoljne izjave braće, prijatelja ili rodbine da su živjeli u vanbračnoj zajednici ili ona nema nikakva prava. Ostavinska rasprava je za 10 dana a u matičnom nismo ni naveli majku jer su bili službeno razvedeni već godinama pa smo mislili da i ne vrijedi,ali sad čitajući neke zanone mislimo da i ona ipak ima neka prava....ili ipak nema...HITNO MOLIM POMOĆ da znamo do ostavinske rasprave da li je potrebno nabaviti neke izjave svjedoka ili sl.. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema nikakvih nasljednih prava .

rastavljeni su 10.godina.

novi zajednički život je počeo 2010.godine

vanbračna zajednica je

zajednica između naoženjenog muškarca i neudate žene

koja traje najmanje tri godina ili krače ako je u toj zajednici rođeno zajedničko djete.

ako je u međuvremenu ostala trudna pa rodi ili je več rodila

tada se može smatrati da je u vanbračnoj zajednici i da ima sva nasljedna prava .

 

zajednička djeca u predhodnom braku se ne uračunavaju.

da su se ponovo vjenčali

tada imala nasljedna prava (pa makar i dvije minute prije smrti )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovanje

Evo imam još jedno pitanje,ostavinska je odgođena i tek će biti u ponedjeljak,oko tatine imovine smo se dogovorili jedino je ostala još jedna njegova ne isplaćena plaća u firmi gdje je radio,a bio je zaposlen u Italii u talijanskoj firmi,plaća nije isplaćena na njegov tekući a mi ne znamo što bi trebali poduzeti jer nas tamo u firmi "muvaju" da se ostavinska mora napraviti kod njih, dakle mi bi sad svi trebali ići gore ili postoji i neko jednostavnije rješenje? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija