Jump to content

lažna prijava


smoky

Preporučene objave

eto i to je moguće!

 

niste vozili vozilo ali na kućnu adresu dobijete kaznu za prometni prekršaj kao da ste ga vi počinili.

 

nakon šoka idete u čitanje i pokušate se prisjetiti čije je to vozilo, pa se sjetite da ste ga nekad prije iznajmili od rent a cara, platili i uredno vratili puno prije nego je tim vozilom počinjen prekršaj a za koje počinjenje se tereti vas.

 

nazovete rent a car ,ali nitko se ne javlja 2 dana, i onda napišete prigovor sa priloženim dokazima i pošaljete sve.

 

kakav je dalje postupak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija prije podnošenja prekršajnog naloga traži od vlasnika vjerodostojnu informaciju, a to ovdje može biti ugovor o najmu, transfer karta ili običan dopis voditelja ako se radi o zaposleniku.

 

Ako vam je ugovor o najmu vozila istekao, priložite ga uz prigovor i policija će vjerojatno samostalno ili na poziv suda povući prekršajni nalog, ili će vas sud osloboditi odgovornosti.

 

Ako ste pak skrivili prekršaj ili se dokaže da ste imali to vozilo u posjedu biti će te kažnjeni.

 

Nije kažnjivo drugog lažno prijaviti za takav prekršaj, ostaje vam mogućnost privatne tužbe za klevetu, ali će i ona biti odbačena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovani,

 

hvala na odgovoru,

 

da, istekao mi je ugovor puno ranije od dana kada je počinjen prekršaj, i ovo je učinjeno s namjerom da se s krivca skine odgovornost i eventualne sankcije 8gubitak vozačke i visoka novčana kazna), a i toga dana sam bio na službenom putu a za što imam 50-tak svjedoka,

predao sam prigovor i prije vašeg odgovora

učinio sam upravo kako ste dobro savjetovali,

sada čekam jer pretpostavljam da će moj prigovor doći na prekršajni sud.

 

no zanima me kako če proći lažni prijavitelj od policije kako bi mu i ja dodatno zabiberio!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio je dužan dati vjerodostojnu informaciju, koja se eto pokazala nevjerodostojnom.

 

Odgovornoj osobi u pravnoj slijedi kazna od 2.000 do 5.000 kuna zbog nedavanja vjerodostojne informacije.

 

Moguća je kaznena prijava zbog krivotvorenja ugovora.

 

Moguće da ne dobije ništa, sve zavisi o nadležnoj policijskoj postaji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

smoky je napisao:

poštovani,

 

zahvaljujem na suradnji!

 

 

napisat ću što se kasnije dogodilo po ovom pitanju,

hvala

 

poštovani,

obaviještena sam da je policija nakon razgovora sa

odgovornim osobaaama utvrdila da je pronašla prave

počinitelje prometnog prekršaja i da protiv njih slijedi

optužni prijedlog sudu, ada se od donesenog prekršajnog

naloga odustaje i da će o tpme obavijestiti prekršajni sud.

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija