Jump to content

ugovor o doživotnom i skrbnik


anjavito

Preporučene objave

teta je sklopila sa mnom Ugovor o doživotnom.Kako je u to vrijeme već planirala prodati stan,u ugovoru smo stavili i da,ukoliko dođe do prodaje,ona je dužna položiti novac na r.broj xxx,dati meni punomoć,a ja sam dužna od tih novaca voditi brigu i doplaćivati dom,budući je smještena u privatnom te joj njezina mirovina ne pokriva mjesečni iznos.Kada je stan prodan,ona novac stavlja na devizni i orouje ga,meni ne da punomoć,a na onaj rč iz Ugovora stavlja sumu koja je dostatna za 1.g.doplate i na njega mi također ne daje punomoć.Sve bi bilo u redu da ona nije trošila na gluposti pa joj sada fali novaca za doplatu za još 3 mjeseca dok ne razroči novac,traži od mene da joj posudim dok ne razrpči.Troši na knjige,zove taxi da se vozika naokolo,kupuje voće pa ga baca jer je "fuj".U početku sam joj ja dizala novac na njenu karticu za doplatu,ali u zadnje vrijeme traži mog brata da ju vozi.Tada mu plaća sve i svašta,daje novac koji ovaj zapije,plaća registraciju,režije jer ovaj sve zapije šta ima.Kada sam joj spomenula da mi da karticu i da ja vodim financije,poludila je i rekla da ona nije senilna i da zna raspolagati sa novcem i da ako joj se troši da će potrošitisve.Bojim se da sve ne potroši,a ja da joj zbog ugovora budem morala plaćati dom(2000kn/mj),a nemam od kud.Brat sa druge strane svaki dan obilazi oko nje i traži novce,a meni se često ona neće niti javiti kada zovem-kaže da joj se nije dalo.Da li da na silu uzmem kartice ili...?Ona ima 85.g

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija