Jump to content

Otvaranje d.o.o. uz stalno zaposlenje


blade8699

Preporučene objave

Prvo pozdrav svima, nadam se da će te mi odgovoriti na par pitanja.

 

Znam da je moguće uz stalno zaposlenje otvoriti d.O.o. i obavljati djelatnost kao direktor. Zanima me koje bi sve doprinose morao plaćati mjesečno (godišnje)?

 

Isto tako, ukoliko uđem u sustav PDV-a koje su moje obveze, ali i koristi?

 

Ako nemam automobil kupljen na firmu, je li moguće uzimati R1 račun za gorivo?

 

Je li moguće temeljni kapital koristiti za kupnju računalne opreme, i do kojeg iznosa? (svih 20 tisuća?)

 

Koliki bi bili troškovi knjigovodstva? Ne bi bilo više od 1-2 računa mjesečno kroz prvu godinu.

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovaram vam na drugo i sljedeća pitanja:

ako ste u sustavu PDVa onda si ga možete po svakom ulazno računu odbiti kao pretporez, a obveza vam je da prema izlaznim računima uplatite mjesečno razliku između pretporeza i zaračunatog na izlaznoj fakturi. Obveza vam je voditi knjigu UF i IF.

Ako automobil nije na firmu nemate pravo na odbitak pretporeza prema R1 za gorivo. Troškove si vračate prema obračunu kilometara- loko vožnja (treba voditi evidenciju ) 1km=2kn fiksno. i to si možete onda isplatiti kroz blagajnu.

Računalna oprema se kupuje sredstvima na žiro računu u iznosu koji si sami odredite (realno) s obzirom da ćete imati malo izlaznih računa. Prema tim R1 računa imate pravo na odbitak pretporeza, a opremu stavite na dugotrajnu imovinu i obračunate amortizaciju godišnje po predpisanim stopama.

Troškovi kod d.O.o. su uvijek veći jer ima određenih radnji i ispunjavanja formulara (obračun plaće, RS obr. PDV...)bez obzira koliko tvrtka radi prometa. A nisam sigurna da može poslovati bez 1 zaposlenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija