Jump to content

Opća legalizacija objekata


kraken123

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Evo došao sam do famoznog Nacrta prijedloga zakona o postupanju s nelegalnim građevinama. Možete ga pronaći na http://www.arhitekti-hka.hr/files/File/web/ZAKON%20O%20POSTUPANJU%20S%20NEZAKONITIM%20ZGRADAMA%20-%20JBP+JB%20%203%20-%20poslan%20Vladi%201.doc Čini mi se da je to to prema novinskim natpisima.

 

No sad pitanje. Sve je manje više jasno samo mi nije jasno što se podrazumjeva ovo Prema posebnim propisima u članku 12. Može li mi netko reći na koje se to posebne propise odnosi i tko ih donosi?

 

 

Rješenje o izvedenom stanju za nezakonitu zgradu izgrađenu protivno planu donosi se, ako:

– su ispunjeni uvjeti propisani člankom 10. ovoga Zakona,

– su javnopravna tijela koja prema posebnim propisima u postupku izdavanja lokacijske dozvole utvrđuju posebne uvjete izdala potvrde da zgrada nije protivna posebnim propisima i

– je suglasnost za donošenje rješenja o izvedenom stanju dala stranka u postupku donošenja tog rješenja koja je do 30. studenoga 2009. godine u vezi nezakonite zgrade podnijela prijavu građevinskoj inspekciji ili je sudu podnijela tužbu u svrhu zaštite svojega vlasništva ili drugih stvarnih prava.

 

 

Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija