Jump to content

brisanje društava iz sudskog registra bez likvidacije


MarinaSlo

Preporučene objave

Dobra večer,

 

ja sam absolventica Pravnog fakulteta iz Slovenije i pišem diplomski rad iz područja trgovačkog prava, na temu brisanja društava iz sudskog registra bez likvidacije po službenoj dužnosti. Prvo se ispričavam na greškama u pisanju, nadam se da neče biti zamjerki na tome, nisem hrvatica i ne znam dobro hrvatski jezik. U Sloveniji postoji zakon ZFPPIPP koji uređuje ovo pitanje, brisanje iz sudskog registra bez likvidacije po službenoj dužnosti, znači za društva koja nemaju imovine, ne posluju, itd.. U diplomskom radu moram napraviti usporedbu sa hrvatskim uređenjem ovoga pitanja i zato trebam pomoč. Naime nigdje ne mogu nači nikakav članak na tu temu niti ne znam u kojem je zakonu to uređeno. Molim vas lijepo ako ima netko vremena i volje da mi na kratko napiše nešto o tome, kako je to uređeno u Hrvatskoj, kakve su razlogi za brisanje, kakve su posljedice,koji zakon uređuje to,... ili barem da mi zaljepi neki link gdje mogu to pročitati. Najljepša hvala več unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija