Jump to content

Ugovor o naukovanju - zanimanje kuhar


victoriasuprema

Preporučene objave

Moja kćerka je od 2009.g. ( 10 mjesec ) sklopila Ugovor o naukovanju sa jednim hotelom za zanimanje kuhar. Iako u tom istom Ugovoru stoji da se obrtnik ili pravna osoba obvezuju da će tijekom naukovanja naučniku isplaćivati mjesečnu nagradu i to: u 1. godini naukovanja 15%, u drugoj 20% a u trećoj 25% prosječne neto plaće ( Članak 5 ), to nisu izvršili.

Ovo je njena druga godina naukovanja i pošto je poslodavac zatražio da ljetnu praxu odrađuje u srcu sezone ( 15.07. - 15.08 a mi živimo uz more ) pronašli smo sretnije rješenje. Tj. pronašli smo poslodavca koji će stavke Ugovora o plaćanju ispoštovati.

Također sve troškove izrade sanitarne knjižice u ove dvije godine snosili smo mi roditelji.

 

Konačno mene zanima na koji način mi možemo ostvariti djetetova prava po Članku 5 Ugovora o naukovanju i imamo li pravo zatražiti novac za izradu sanitarne knjižice.

Usmeno smo skrenuli pozornost na tu anomaliju ali gospoda u Upravi odgovoraju da oni to nikome ne plaćaju i da su djecu usmeno informirali kako to neće platiti.

Takođe, napominjem da je moja kćerka sve ovo vrijeme iz tog praktičnog dijela imala ocjenu odličan.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija