Jump to content

Nepotposivanje naloga policiji


cln

Preporučene objave

Prijatel i ja popili par piva u birtiji. Policajac autom dosao do birtije snimio situaciju i otisao. Mi smo krenuli autom i za minutu (sačekuša) iza mene rotirke.

Nista, ja stanem, klasicna procedura, i alko test pokazao 0,84 - 10%. Policajac kaze 1000kn kazna, i nudi mi da mu potpisem sastavljeni zapisnik. Posto sam cekao sa prijateljom u autu on mi je savjetovao da ne potpisujem zapisnik jer mu je to jedan odvjetnik tako rekao ako mu se dogodi takav slucaj. Ja po tom savjetu sam rekao policajcu da ako moze da ja nebi potpisao. Oni su se time slozili i uzeli mi vozacki na jedan dan 24h i dali mi drugi zapisnik koji isto nisam potpisao a potreban je da bi se njime podigla vozacka.

 

Koja je sada dalje procedura dal me nesto slijedi ili ne posto nista nisam potpisao.

 

Zahvalan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpisivanjem prekršajnog naloga se priznaje da ste ga primili, nikako ne priznavanje krivice.

 

Potpisivanjem zapisnika o alkotestiranju priznajete sadržaj zapisnika, opet ne nikakvu krivicu.

 

Kazna je samo novčana, sud će provesti žuran postupak i presuda suda će biti izvršna, nitko neće imati pravo žalbe.

 

Sama kazna bi trebala biti 1.000 kuna ako nemate prekršaja zadnje 3 godine + troškovi od 110 kuna za izdavanje prekršajnog naloga (ne obračunava se ako ga napiše policajac na terenu) i 80 za alkotest.

 

Par piva jest 0,74 g/kg, nemate neke velike šanse da se izvučete, nema baš nekoga smisla uopće poricati prekršaj, ako imate materijalnih dokaza da vam tih 1.190 kuna ugrožava životnu egzistenciju možete pisati prigovor da vam se odredi manja kazna, a ako 1.190 kuna možete platiti - platite odmah.

 

Nema nikakve kasnije zabrane upravljanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

Par piva jest 0,74 g/kg, nemate neke velike šanse da se izvučete, nema baš nekoga smisla uopće poricati prekršaj, ako imate materijalnih dokaza da vam tih 1.190 kuna ugrožava životnu egzistenciju možete pisati prigovor da vam se odredi manja kazna, a ako 1.190 kuna možete platiti - platite odmah.

 

Nema nikakve kasnije zabrane upravljanja.

 

Pa bas da imam soma kn viska i nemam.

Pa kad naprave presudu onda se mogu zaliti, kaj ne.

Sta nebi onda mogao reci na zalbi da nisam htio potpisati jer smatram da je alkotest aparat bio neispravan i da nisam nista pio.

 

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prigovoriti se može na prekršajni nalog u roku od 8 dana od primitka, može se poricati prekršaj ili samo prigovoriti na visinu sankcije, povećavaju se sudski troškovi za 200 kuna i za putne troškove policajaca svjedoka ukoliko ih sud bude pozivao, ukoliko oni budu tražili putne troškove i ukoliko vas osude.

 

Policija redovno umjerava svoje alkoholne aerometre u ovlaštenim servisima i za to posjeduju svu potrebnu dokumentaciju.

 

Sad procijenite sami.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bas mi se nesto zanimljivo danas dogodilo i usko vezano za nepotpisivanje naloga.

Prije nekoliko mjeseci su me ulovili radi brzine.

Ja sam to fino potpisao. Kada je sve doslo doma nakon nekog vremena policajac mi je osim brzine jos nakalemio i nevezanje djeteta na zadnjem sjedistu mada u onom trenu kad me zaustavio nije bilo rijec o tome. Danas mi dosla presuda na koju se nemogu zaliti i pise da posto sam brzinu potpisao na licu mijesta 1000 kn kazna + 200 troskovi a posto nema potpisanog naloga sa moje strane za nevezivanje djeteta toga sam oslobodjen tj dodatnih 500 kn.

 

Editirao moderator

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija