Jump to content

pomoc


radnikkk

Preporučene objave

Radila sam u trgovini sa obucom,pocela sam kao obicna prodavacica.Placa je bila 3000 kn.Kada sam dosla na razovor direktor je rekao radis 6 dana u tj. i jedan si slobodan.Svaki dan se radi 6 sati.Ima nas po dvije u smjeni i samo mu je bitno da se radi i naravno da ima posla.Postoji i mogucnost napredovanja,naravno.Pocela sam radit i radila kod njih oko dvije godine,prvi mjesec je bio probni rok pa nas nije prijavio.Radila sam i radila i nisam dobila taj jedan slobodan dan,radili smo sve 6 sati i nedjelje jer smo bili u trgovackom centru.Nakon dva mjeseca rada pitala sam dali mogu dobit vec jednom taj slobodan dan.Posto nas je radilo 4 cure tamo.I dobile smo ga.Ako sam ja dobila slobodno u utorak,u ponedjeljak sam morala radit od 11 do 21,jer je jedna ujutro bila jedna popodne a ja cijeli dan dok je cetvrta bila slobodna,i tako smo mi odradjivale taj dan.No manje bitno.Radile smo i sutile.Imali smo dnevno jako puno promete,medjutim on je nakon zatvaranja dolazio i radio sam obracun.Kad sam skuzila da mogu uc u evidenciju i vidjet sta je proknjizio umjesto 10 000 on je mozda prijavio 3000 ,no i to je manje bitno jer svi to rade.Doslo je do toga da ja i kolegica imamo pravo na godisnji,dobile smo od njega 15 dana.Prvo ide ona pa ja.Dok nje nije bilo radila sam od 11 do 21,a kad se ona vratila ona je radila umjesto mene.I ta je godina prosla poveco nam je plaću za 300 kuna svima nakon godinu dana.Otvorio je novi ducan i ja sam otisla tamo radit.S vremenom je i trazio vecu odgovornost od mene.Od zadnjeg godisnjeg nema nista vise cak ni slobodno jer sam radila sa novim curama i morala sam radit svaki dan dok ih ne naucim na blagajnu pa cemo onda dobit slobodno svi.I tako sam ja radila i poveco mi je placu za jos 300 kn.U dvije godine rada nikad mu nije dosla niti jedna inspekcija.Svaki prekovremeni sat mi je plaćo 20 kuna.Doslo je vrijeme za novu kolekciju i otvaranje tog ducana i ja sam 31 dan radila od 9 do 21 nakupilo se puno preko vremenih.isplatio mi je normalnu plaću na racun a ostatak ce mi dat kad se vrati sa puta.Isto su sami knjizili i unosili robu preko usba svaki dan.Pisali smo sta god smo prodali i to smo iduci dan dobili u nadopuni,svaki dan nam je dolazio kombi robe.Radili smo i sutili.sami unose robu i nikad u kompjuteru kad pogledas stanje robe nije odgovaralo onom u ducanu.Pozvao me direktor na kavu i pito da li zelim radit i bit odgovorna za taj ducan s obzirom da je u bivsem sve stimalo uvijek.Ja sam rekla uredu reko je da ce napravit novi ugovor i da cu ga morat potpisat,nikad ga nije napravio i nikad nisam potpisala.Promjenilo se par cura i on je rekao da imamo inventuru,na inventuri je falilo 6000 kuna po cijenama u ducanu.Koje on sastavlja.Jer ima svoju veleprodaju.Naravno za to su mene optuzili da nisam pazila na svoje radnike da su me pokrali i da cu to morat platit.Taj mjesec sam imala 47 sati prekovremenih koje mi nije platio nego je oduzeo od inventure,i svaki mjesec ce mi skidat po 1000 kuna.Naravno ja sam poludila i rekla da cu dat otkaz.On mi je na papir napisao koliko sam duzna i koliko mi je skinuo i potpiso se dole.Nasla sam novi posao potpisala sporazumni i otisla.nisam iskoristila godinji pola toga mi je skinuo sa place samo je uplate na racun ostavio ciste.I sad bi mu poslala inspekciju radi cura koje su mu ostale radit i radi sebe jer sam radila ko konj da bi otisla i bez godisnjeg i bez cistog obraza.Sto nije oduzeo ono kad sam radila bez slobodnog dana????Sta mu sad mogu napravit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija