Jump to content

Promjena predmeta ovrhe


mladipravnik

Preporučene objave

Lijep pozdrav!

 

Prvi put pitam nešto na ovom forumu pa molim za razumijevanje ako nešto glupo pitam...

 

Ovako, relativno sam novi pravnik (odvj. vježbenik) i zapao me jedan spis u kojem mi zastupamo stranku koja je dužnik. U prethodnim postupcima je dokazano i sud je pravomoćno presudio da je naša stranka dužna određenu količinu novaca te se novim prijedlogom za ovrhu (pretpostavljam da je prijedlog jer mi fali nekoliko stranica spisa) traži od suda da donese novo rješenje o ovrsi kojim će se ovrhovoditelj namiriti na poslovnom udjelu ovršenika. Stvar je u tome što postoje 2 poslovna udjela, a jedan vrijedi (doslovno) 150x više nego tražbina. Pretpostavljam da će se, u slučaju donošenja dotičnog rješenja, ovrha provesti na tom poslovnom udjelu što je, blago rečeno, nepravedno. Tako da bismo mi htjeli dugovanje platiti, ali ne znamo točno kako da promjenimo zahtjevani predmet ovrhe.

 

Vidio sam da je slična situacija bila regulirana još čl. 78. koji je brisan još u starom OZ-u pa me zanima koja je opcija po novom?

 

Hvala unaprijed!

Ako nešto nije jasno, slobodno pitajte!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija