Jump to content

Odluka o skrbnistvu.


ludzbunjennenor

Preporučene objave

Evo mene opet sa svojim pitanjima..a stas uvik nova kakanja tijekom razvoda....E sad sto mene zanima ..ubrzanim tempom moj brakorazvodni postupak je dosao do odluke o dodjeljivanju skrbnistva nad djecom,i postavlja se jedna od opcija da ce djeca pripasti majci(uobicajna praksa nazalost)..u slucaju da razna vjestacenja ne pronadu kod mene zapreke da budem skrbnik,kako po psiholosko u fozickim pretpostavkama.tako i svim onim drugim po kojim se donosi takva odluka..a na kraju ipak djeca pripadnu majci...dali ja kao "ostecena" strana u postupku,mogu traziti odsetu od tijela koje donijelo takvu odluku..ipak u slucaju da nema nikakvih zapreka skrbnistvo je dodjeljeno drugoj strani..

pod ostetom mislim ono"dusevne bli ,nematerijalna seta itd"

molim one koji znaju materiju da me prosvjetle,ili bar upute gdje bih mogao pronaci slovo zakona gdje se to obajsnjava..

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U brakorazvodnom postupku se djetetu ne imenuje skrbnika, niti se jednog od roditelja lišava prava na roditeljsku skrb.

Dijete se povjerava na zajednički život jednom od roditelja, a razlog je što mu roditelji više ne žive/ neće živjeti zajedno. Uz to se određuje vrijeme/način susreta i druženja s roditeljem s kojim ne živi/ neće živjeti u nastojanju kako osigurati/relizirati djetetovo pravo na susrete i druženja s roditeljem s kojim ne živi.

Dakle, "dodjeljivanje skrbništva", "tko će biti skrbnik" nije dio ove priče...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija