Jump to content

zastara bez ostav.rasprave?


tuzlani12

Preporučene objave

Rođena sam 1970. u Zagrebu kao izvanbračno dijete i živjela sam s majkom. Otac (1937.), koji je tada bio neoženjen, je priznao (dokazano sudski) očinstvo te je plaćao za mene alimentaciju.Ubrzo nakon mojeg rodjenja otac se oženio (1971,)s drugom ženom i u tom braku mu se rodio sin (1975.)Brak je razriješen sudski 1982. U mojoj 14. godini, 1984. otac je naglo zbog bolesti preminuo.O tome smo obavijest dobili s njegovog radnog mjesta, u obliku akta o nemogućnosti daljnjeg isplaćivanja alimentacije na moje ime. Otac je posjedovao nekretnine u Republici Hrvatskoj i u inozemstvu. Majka mi je rekla da je njegova, u trenutku smrti razvjenčana supruga, pokušavala krivotvoriti dokumenta s namjerom da "dokaže" da je u trenutku smrti njenog do 1982. supruga ipak bila supruga, očito iz razloga da bi dobila pravo na nasljedni dio, no sud je otkrio njenu namjeru i to je očito bio njen tek neuspjeli pokušaj u tom smjeru. U svakom slučaju, moja majka, kao tadašnji zastupnik mene malodobne, mi je rekla da smo dobili poziv od suda, jer je očeva bivša supruga tužila mene i njenog vlastitog sina, jer je valjda slutila da će biti na ostavinskoj raspravi "zakinuta" za njen dio. Majka i ja smo se pojavili na sudu, ali tužiteljice nije bilo, uz objašnjenje dobiveno od suda da je tužba povučena. Od tada, do danas ja nisam primila nikakav poziv od bilo kojeg suda, a tu mislim prije svega na poziv u svezi ostavinske rasprave.Uvidom u katastarske čestice preko interneta ustanovila sam da je jedna nekretnina prenamijenjena u put, za koji pretpostavljam da je u vlasništvu dotične općine u Zagrebu. Ja također do sada nista nisam poduzimala u tom smislu, ali sada već namjeravam. Sa svojim (polu)bratom nemam nikakav kontakt da bih ga mogla bilo što priupitati s tim u svezi. Moje pitanje glasi: da li sam izgubila pravo na nasljedstvo (zastara?) i da li mogu pokrenuti ostavinsku raspravu za koju pretpostavljam da je nije ni bilo, barem ne u mom prisustvu i da bi meni bilo poznato?

Zahvaljujem se unaprijed na ljubaznoj pomoći i savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija