Jump to content

kako odrediti visinu nasljedstva - dugovi


aknes

Preporučene objave

Molim za pomoc...

Naime moj svekar je umro prije 4 god., iza njega je ostala obiteljska kuca, a nasljednici su moj suprug i svekrva.

Poslije smrti poceli su izvirati razno razni dugovi..

Vec jedno 2 godine i suprugu i svekrvi uzimaju 1/3 place odnosno mirovine (da ne spominjem da je placa minimalac 2.500,00 kn, a mirovina 1.100,00 kn) za neki dug za koji oni iskreno nisu ni znali da postoji...

Neki dan je doslo novo rijesenje od ZABE takoder o dugu... a nekako mislim da taj nije zadnji... :(

Mene zanima kako oni mogu reci ok, dosta... vratit cemo onoliko koliko smo naslijedili... i nista vise... jer oni nikada nisu ni bili pozvani ni na kakav sud da se mogu izjasniti po tom pitanju...

Zanima me kako ide procedura oko toga da se utvrdi visina nasljedeng, odnosno visina iznosa koji moraju vratiti i kome... (tko se prvi naplati?!?!) i da li se kao vracen dug ubrajaju i kamate ili samo glavnica?!

Ovako imam osijecaj da ce jos i moja djeca vracati dedin dug... a sve radi jedne kuce koja iskreno ne vrijedi toliko... :(

 

Molim Vas savijet sto nam je ciniti...

 

Hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako sud utvrdi obvezu vračanja duga ostavitelja ista se treba vratiti od dana donošenja odluke kad teku i kamate na dug.

 

nema dovoljno informacija ali čini mi se da se dug ostavitelja vrača zbog toga što su nasljednici potpisali nekakav papir vjerovniku koji sadrži izjavu o prihvačanju duga.

 

sljedečim vjerovnicima ne potpisivati nikakav papir (i ako tvrde da primate dar ako potpišete papir)i uputiti ih da u sudskoj parnici potražuju dug.

 

osobne dugove nasljednici nisu dužni vratiti.

SMRT

Članak 213.

Smrću dužnika ili vjerovnika prestaje obveza samo ako je nastala s obzirom na osobna svojstva koje od ugovornih strana ili osobne sposobnosti dužnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija