Jump to content

pravo doživotnog uživanja


Wolverinex

Preporučene objave

moj otac je od svog ujaka naslijedio kuću na moru na kojoj je ujak u oporuci za svoju ženu, tatinu ujnu , ustanovio pravo doživotnog uživanja. sad sam ja naslijedio od oca tu kuću i želim je prodati. problem je što se oko te ujne mota neka njena rođakinja koja ju je već obrlatila za kuću u kojoj ujna živi u Osijeku (ugovorom o doživotnom uzdržavanju)i ne bih volio da mi počne se motati oko ove kuće na moru.

 

moje pitanje je da li je pravo doživotnog uživanja prenosivo odnosno naslijedivo ili je to strogo osobno pravo i samim time neprenosivo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

pravo doživotnog uživanja je strogo osobno pravo i kao takvo je neprenosivo. Vaša nekretnina opterećena je tim stvarnim pravom, no Vi ste i dalje vlasnik i samim time imate sva vlasnička prava. Nekretninu već sad možete prodati, ali vodite računa da opterećena tim stvarnim pravom ima i manju cijenu na tržištu (jer budući vlasnik mora također trpiti to pravo dok ono traje.

 

Nakon što navedeno pravo doživotnog uživanja prestane preopručam da zatražite brisanje zabilježbe doživotnog uživanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija