Jump to content

molim pomoć odvjetnika


Progres62

Preporučene objave

budući da nisam financijski u mogućnosti za sada angažirati odvjetnika i plaćati ga

PREDMET

prije više od godinu dana sam morao prodati osobni automobil kojega sam kupio na lizing uz popust od dvadeset posto na osnovu invaliditeta u to vrijeme

sad sam četrdeset postotni invalid trajno sa tendencijom pogoršanja

HRVI ptsp ranjavanje ozljeđivanje i neizlječivo plućno oboljenje te oštećena i degenerirana kralježnica u lumbalnom dijelu i križima tako da jedva hodam

prodao sam auto jer nisam imao novaca da pokrpam komad stražnjeg dijela kojeg je otkinuo auspuh kada mi je otpao na ležećem policajcu

nisam imao ni za auspuh

nakon godinu dana stajanja prišao mi je mladi gospodin iz susjedstva i ponudio mi je slijedeće

kupiće auto za 15 tisuća kuna

ja presretan

ali na rate od 1000 kuna mjesečno

ja sretan i dalje ali manje

ipak nismo imali ništa novaca u kući jer mi je vojna-invalidska mirovina pod opterećenjem u kreditima

platio je uskoro prvu ratu

i druga je došla na vrijeme

treća je kasnila desetak dana

četvrta mjesec dana i platio je manju svotu

nakon toga nije plaćao skoro godinu dana objašnjavajući da ne može naći posao

a ima oko 23 godine

ponudio sam mu da ga preko veze zaposlim u jednom trgovačkom centru

odbio je

vozio je skoro pola godine moj auto na moje ime jer kako je rekao nema sad za prijepis ali je redovito imao za gorivo i popravke i farbanje i slične investicije plus nove zvučnike iza sjedala sa novim cd-radio uređajem budući da je moj imao radio uređaj na kazete e da nedavno je kupio nove alu felge i nove gume

uskoro je došao i red na to

došli smo kod javnog bilježnika i izvadio je ugovor koji je sastavio neki njegov odvjetnik

tamo je pisalo da sam se ja suglasio prodati auto za 10 000 kuna i da sam isplaćen u cijelosti

to mi je objasnio da će na taj način platiti manji porez a meni će i dalje isplaćivati po dogovru do 15 000 kuna do kraja

u međuvremenu osiguravajuća kuća mi je redovito slala uplatnice da nisam podmirio dug prema njima

nije on plaćao a auto je vodio na mene

preko veze je prošao tehnički i registraciju i sklopio ugovor sa uniqom osiguravajućom kućom

njegov pokojni otac je bio visoko rangirani policajac pa on danas ima veze u policiji

dodao bih da u suštini nije skroz nepošten i pokvaren ali nije ni fer prema meni

iskoristio je i mojih dvadeset posto popusta pri registraciji što sam stekao kao HRVI zakonom o posebnim pravima hrvatskih branitelja

iskorostio je moju naivnost i moju tešku situaciju

iako mi nije mjesecima plaćao ja sam opetovano tražio da plati ali uvijek je odgovorao da nema odkuda

u međuvremenu je radio privatno kao vozač pri razvozu drva za ogrijev

veli da gazda neće da plaća na vrijeme te da nema

ja sam u međuvremenu skupljao boce SA SVE TROJE DJECE da se prehranimo

skupili smo dovoljno da ne umremo od gladi ali nismo imali za režije pa su nam isključili struju na tri mjeseca

nakon nekog vremena sam dobio neke zaostatke od mombs-a i platio struju i nahranio obitelj

on ni tada nije htio plaćati svoj dug

nazvao sam osiguravajuću kuću uniqu da im objasnim da auto nije u mome vlasništvu i sve objasnio preko telefona jednoj gospođi koja se tada javila

rekla je da ga treba biti sramota kako me je izigrao i slagao

prije par dana je nakon dugo vremena platio 100 EU i to jedva kako veli da je iskamčio od poslodavca

ja neznam gdje radi ali jutros sam vidio da pakira u gepek od auta soboslikarski alat i kreće na posao

neznam dali je prijavljen ili radi na crno i skime radi

uspio sam dobiti od njega oib ali neznam gdje sam ga pohranio

također nisam u javnog bilježnika potvrdio svoj primjerak ugovora vjerujući mu i da uštedi koju kunu za plaćanje iste aujedno neznam ni di sam pohranio ugovor jer patim od amnezije prouzročene demencijom kao posljedica ptsp-a

sad se pitam

ima li kakve šanse da se tome stane na kraj tome

da mi ispalti sve zaostatke plus porez na auto koji su meni odbili od moga povrata na porez

ili da mi cjelokupni dug podmiri da mi vrati auto za jednu kunu u najispravnijem stanju

ja sam otvoren za sve opcije jer bolje išta nego ništa

ja ću auto prodati jer za mene je luksuz i imaću barem novaca da platim zaostatke za režije i nešto za hranu

molio bih nekog odvjetnika iz zadra po mogućnosti a može i bilo odakle

treba mi pro bono

platio bih putne troškove i smještaj i hranu

za toliko ću se snaći

molim odgvor na moj e-mail koji znate vi u legalisu i odgovor ovdje na forumu

glede inboksa

nije mi jasna ona opcija za slanje poruka nikako ne funkcionira

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija