Jump to content

kazna za saobračajku za koju nisam kriva


tashlan

Preporučene objave

pozzz

pred mjesec i pol sam imala sao.nezgodu...

tijek je bio otprilike ovakav...

vozila sam se normalnom brzinom i primjetila iza sebe auto koji mi se non stop nabijao na "guzicu",to je potrajalo nekih petnaestak km!!!auto mi se tolko priblizio da mu nisam vidjela farove!onda opet ostavi razmak i tak stalno!

na kraju sam odlučila stati sa strane i pustiti da prode,samnom u autu je bila sestra i moja curica od 4 godine,dala sam desni zmigavac i počela usporavati kad sam primjetila da auto iza mene dolazi prebrzo i da neće uspjeti stati te sam refleksno legla na kočnicu da me ne odgura u grabu!

bila sam na osiguranju,sve je u toku obrade,a danas sam dobila kaznu 1000kn zato čto sam promijenila brzinu kretanja prenaglo a da za to nisam imala opravdan razlog!?!i da nisam dala zmigavac te sam u tom kontekstu sudjelovala u prometnoj nesreći s ozlijedenim osobama.zmigavac sam dala...

da li da se zalim?hoće li osiguranje svejedno platiti štetu?

hvalaa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako smatraš da nisi kriva za prometnu nezgodu i ako imaš svjedoke žali se.

osiguranje će platiti štetu vozilu koje je bili iza (ako se ne žališ time priznaš krivnju)

osobi koja je kriva za prometnu nezgodu osiguranje ne nadoknađuje nastalu štetu.

ako smatraš da nisi kriva uloži žalbu

na sudu traži vještačenje

izlažeš se povečanim troškovima ali ako sud odluči da misi kriva za prometnu

imaš pravo na naknadu štete i nastalih troškova.

dali je policija izvršila uviđaj.

ako potišeš priznanje krivice(priznaš krivnju) plaćaš nastalu štetu i ?.

 

puno toga fali da bi se stvorila kakva takva slika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovo sam dobila danas:obavezni prekršajni nalog

okrivljena tj. ja kriva je što je dana .....upravljala osobnim vozilom.....po izlasku iz desnog zavoja i nizbrdice,ista je promijenila način upravljanja vozilom naglim smanjenjem brzine kretanja vozila,vidljivo iz tragova kočenja,iako za to nije imala opravdan razlog a vozače iza sebe nije o svojoj namjeri upozorila na propisani način te je u tom kontekstu sudjelovala u prom.nesreći s ozlijedenim osobama...

ozlijedena sam bila ja :(,mala se "samo" splašila,a seka je dobila lakši epi napad od stresa!ja sam bila u bolnici 4 dana,imala potres mozga(sad imam smetnje s očima,zmirkam i smeta mi svjetlo :P),a cura koja me napucala mi se došla ispričati i na hitnoj i u bolnici jer je med.sestra pa je usput pogledala i moj karton i nije ništa strašno,zao joj je jako al sve bu to prošlo ?!?http://www.legalis.hr/uploads/icon_eek.gif

s njenog osiguranja su poslikali auto,trazili smo nagodbu,s njom oni nisu uspjeli stupiti u kontakt tak da sad sve ide u njihovu pravnu sluzbu...

da li ima kakve veze sa naplatom štete od njenog os.to što sam ja dobila tu kaznu?

mislim,imaju policijsko izvješće valjda otprije?

a to kaj ona nije drzala razmak i prebrzo vozila?!

Dakle,ukratko,ja sam se navečer vračala iz ZG,mislila sam da je neki pijanac iza mene po onome kaj sam napisala kak se vozila iza mene,popi.dila sam i htjela se maknut sastrane da prode,DALA sam zmigavac,al ona je naravno rekla da nisam,došla je hitna i nas odvezla u bolnicu a ona je ostala asistirati policiji na uvidaju!

ako sam još nešto izostavila recite...hvala još jednom naodgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tashlan,pred vas je izletio pas i morali ste prikočiti.Kad će konačno "nabijači guzice" shvatiti da treba držati dovoljan razmak?Ja to doživljavam svaki dan, i tada lagano nekoliko puta pritisnem kočnicu tek toliko da se upale štop svjetla.Uglavnom nabijači shvate poruku.

Bovu, a što ako tashlan nema svjedoke a "nabijačica" ima?Svjedoci znaju i lagati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija