Jump to content

Potpis na Odluku o raskidu radnog odnosa


fox_hr

Preporučene objave

Molim pomoć,

 

bila sam kod poslodavca na preuzimanju dokumenata nakon raskida radnog odnosa gdje su se poslodavac i njegov zamjenik izvikali na mene, izvrijeđali me i uopće mi nisu dozvolili da dođem do riječi. Supruga, koji je došao samnom, brutalno su izbacili iz kancelarije (kako bila njih dvojica, a ja sama). Nakon dosta galame dali su mi da potpišem papir (1 primjerak) o preuzimanju dokumenata pri čemu mi nisu dozvolili da pročitam sve što piše.

Tek vani, na hodniku, primijetila sa da u Odluci na kraju stoji: "Svojim potpisom radnica potvrđuje da nema nikakvih potraživanja od poduzeća, te da je preuzela slijedeću dokumentaciju; obrazac PK, tiskanicu-2, tiskanicu M-2P i radnu knjižicu."

Suprug se odmah pokušao obratiti poslodavcu pri čemu je fizički napadnut i gotovo bio bačen niz vanjsko stepenište s drugog kata kuće. Sve se odvijalo pred očima dvoje malodobne djece koja su ostala u šoku.

 

Pitanje: postoji li mogućnost povlaćenja mog potpisa jer prema poslodavcu imam potraživanja za neplaćene radne sate, rad nedjeljom itd?

Napominjem da primjerak spomenute Odluke koju sam ja dobila, nije potpisana od moje strane.

 

Hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Konkretno sam mislila povući potpis s papira na kojemu stoji: "Svojim potpisom radnica potvrđuje da nema nikakvih potraživanja od poduzeća..."

Bojim se da se poslodavac sad može izvući na taj dio i da mu sudski ne mogu ništa.

S druge strane, da nisam to potpisala ne bih dobila svoju radnu knjižicu..

Očito je jasno zašto je suprugu bilo zabranjeno da bude samnom u kancelariji.. Zborno "pjevanje" njih dvojice dotuklo me...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jasno je meni na koji potpis ste mislili no nije mi jasno na koji način ste to mislili.

 

Nije istina da ne biste dobili radnu knjižicu bez prisilnog potpisa. Da vidite kako čuda radi prijetnja državnom inspektoratu zbog ne vraćanja radnje knjižice u zakonskom roku.

 

Kao što rekoh-možete ići na mane volje pri potpisivanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

u privitku šaljem dokument o kojemu sam pisala.

 

Pitanje: da li je dokument gledajući s pravne strane zakonski valjan i da li ga je na Sudu moguće osporiti?

 

To pitam zato što je u istoj formi "Odluke" navedena i izjava o preuzimanju dokumenata.

Osobno mislim da je Odluka o raskidu radnog odnosa jedno, a izjava o potraživanju od poduzeća i preuzimanju dokumenata nešto sasvim drugo, pa ne bi moglo biti zajedno na istom dokumentu.

 

Hvala na odgovoru!

 

P.S.

 

pod oznakom "xxxxxx" navedeni su osobni podaci, pa ih za sada nisam iznosila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija