Jump to content

Brisanje zabilježbe spora na nekretninama


Esseker077

Preporučene objave

Poštovani,

 

Molim Vas za pravni savjet i pomoć kako postupiti u slijedećoj situaciji:

 

Vlasnik sam dvije nekretnine kuće i građevinskog zemljišta. Vlasništvo na nekretninama ja 1/1 uknjiženo na moje ime. Tereta na nekretninama nema.

 

Međutim problem je nastao kad sam odlučio prodati navedene nekretnine. Prilikom odlaska u grunotovnicu neugodno sam se iznenadio kad sam izvadio zk.uloške za navedene nekretnine na kojima je stajala pod B na vlasničkim listovima zabilježba sudskog spora (koja je u više navrata odbijena ali na koje se stalno ulažu žalbe)a koji jedna fizička osoba vodi protiv Republike Hrvatske a na ime povrata oduzete tj. nacionalizirane imovine.

 

Ja kao isključivi vlasnik navedenih nekretnina nikada nisam niti riječju obavješten od suda da se vodi spor na nekeretninama u mojem vlasništvu.

Kuća je kupljena prije 20-ak godina od fizičke osobe koja je istu sagradila na zemljištu koje je legalno kupila od države.

Građevinsko zemljište u blizini kuće je također legalno kupljeno na javno objavljenom natječaju od Grada.

Kad sam se obratio u gruntovnicu vezano za navedeno uputili su me na odvjetnika koji vodi spor u ime te fizičke osobe da se očituje po navedenom, u više navrata sam ga pokušao tel. kontaktirati, mailom ali bezuspješno. Što napraviti u navedenoj situaciji molim Vas za pravni savjet.

Unaprijed zahvaljujem na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija